Dziś po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Eucharystią o godz. 16:30 nieszpory.

Jak było to zapowiadane w ubiegłą niedzielę, wychodząc z kościoła - ofiarą do puszek możemy wspomóc rodziny z Głogoczowa i z Krzyszkowic, które ucierpiały na skutek podtopienia.

W tym tygodniu łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy z Archidiecezji Krakowskiej - również z naszej Parafii - pielgrzymują na Jasną Górę. Wspierajmy ich modlitwą, bo i nasze intencje niosą przed tron Matki Bożej.

W KALENDARZU LITURGICZNYM BĘDZIEMY WSPOMINAĆ:
- PONIEDZIAŁEK: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża- patronki Europy
-WTOREK: święto św. Wawrzyńca- męczennika
-ŚRODA: wspomnienie św. Klary- dziewicy
-CZWARTEK: wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal-zakonnicy
-PIĄTEK: święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. A w naszej Parafii czuwanie fatimskie.  O godz. 17:30 adoracja Pana Jezusa i różaniec, a po Eucharystii procesja z figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
-SOBOTA: wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe-kapłana i męczennika Auschwitz.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce, ta uroczystość nazywana jest świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Matce Najświętszej za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, jako nasze dziękczynienie. Po każdej Mszy świętej będzie ich poświęcenie. Tego dnia obchodzimy 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny i pomódlmy się o życia wiecznego z Bogiem dla poległych w jej obronie.

W tym tygodniu w naszej Parafii zmarli: śp. Krzysztof Strzeboński z Mogilan Jego pogrzeb będzie we wtorek: 13:00 różaniec o 13:30 Msza św. oraz śp. Kazimierz Musiał z Kulerzowa. Jego pogrzeb będzie w środę: 12:30 różaniec o 13:00 Msza św. Prośmy dla tych zmarłych o życie wieczne z Bogiem: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom oraz Gościom na rozpoczęty tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej oraz naszego Patrona św. Bartłomieja.

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112