1. Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. W naszej parafii głosi Słowo Boże Ks. Krzysztof Kasprzak, misjonarz z Tanzanii, który pracował wśród nas. Po każdej Mszy Świętej modlimy się za kierowców i błogosławimy pojazdy. Wychodząc z kościoła u ministrantów można pobrać breloczki, obrazki z modlitwami do naszych samochodów i pamiątkę od Księdza misjonarza. Składana przy wyjściu z kościoła ofiara będzie przeznaczona dla Księdza Krzysztofa. Dzisiaj o godz. 16.30 Różaniec w intencji Misji Świętych i o Boże Błogosławieństwo dla kierowców.

2. W Czwartek 29.07. - Nowenna do św. Michała Archanioła.

3. Za niedługo rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym miesiącu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu, m. in. poprzez abstynencje na ten czas.

4. W pierwszą niedzielę lipca Rada Duszpasterska uzbierała 10 170 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za zebrane ofiary przy kościele, jak również te wpłacane na konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

5. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Poniedziałek - Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP – modlimy się w tym dniu - jak zachęca nas Papież Franciszek, za nasze babcie i dziadków.
Środa - Św. Szarbela, prezbitera
Czwartek - Św. Marty
Sobota - Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

6. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Życzenia kierujemy Ks. Misjonarza Krzysztofa, do Pana Krzysztofa – organisty z Bukowa, do nadzwyczajnego szafarza Komunii – Krzysztofa Pierożka.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grażyny Sarga z Konar. „Dobry Jezu…”

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896