1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy o godz. 16.30 na Nieszpory, po nabożeństwie Msza święta godz. 17.00. Dzisiaj wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, zakonnika. Od tej niedzieli rozpoczynamy XXII Tydzień Modlitw w intencji kierowców przez wstawiennictwo św. Krzysztofa.

2. W przyszłą niedzielę 25 Lipca - na zakończenie każdej Mszy świętej będzie błogosławienie pojazdów i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
Bóg zapłać! za ofiary złożone w przyszłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów. Przeznaczone będą na potrzeby Ks. Krzysztofa Kasprzaka, misjonarza w Tanzanii, który był wikariuszem w naszej parafii. Będzie z nami się modlił i głosił Słowo Boże przez całą niedzielę. U ministrantów będzie można pobrać breloczki i obrazki z modlitwą do Św. Krzysztofa.

3. Trwają wakacje. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Wypoczywającym życzymy Bożej opieki.

4. W sobotę 24.07. - Nowenna przez wstawiennictwo św. Bartłomieja Apostoła w intencji naszej parafii.

5. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM WE:

Wtorek - 20.07. - bł. Czesława, kapłana
Czwartek - 22.07. - święto św. Marii Magdaleny
Piątek - 23.07. - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Sobota - 24.07. - św. Kingi, zakonnicy

7. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy Bożej łaski i opieki Świętych patronów.

8. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Grażyna Sarga, z Konar. „Dobry Jezu…”.

 

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130