1. Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. W tygodniu Adoracja od godz. 17.30 o 17.45 - nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza święta o godz. 18.00.

2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Mogileńskim Wierchom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej - lektorom, ministrantom. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście, naszym parafianom Józefowi i Wiesławowi Papieżom z Kulerzowa za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenie trasy procesji.

3. We Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Poświęcimy wianki i zioła. Dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i małą słodką niespodziankę.

4. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

5. W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. adoracją i modlitwą Różańcową. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże prowadzenie różańca na jego zakończenie nabożeństwo czerwcowe.

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

7. W kalendarzu liturgicznym:
Wtorek 08.06. – św. Jadwigi, królowej

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.

9. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Rozalia Gniecka z Mogilan –„Dobry Jezu..”

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112