1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tajemnicy Trójcy Świętej wyznajemy odrębność osób Bożych: Ojca, Syna i Ducha Świętego, ich jedność w działaniu i posiadaniu tej samej natury Boskiej. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30.

2. Ostatnie nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 17.45 połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe na zakończenie adoracji o godz. 17. 45. Zapraszamy.

3. W czwartek 3 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Bożego Ciała”. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00 , po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy:
Pierwszego - ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego – ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogileńską - parafian z Chorowic i Kulerzowa.
Trzeciego – ołtarza - przy Figurce przy ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin.
Czwartego - ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Przygotowujących ołtarze prośmy o zakupienie kwiatów w doniczkach, aby dłużej przetrwały i chwaliły Pana Boga w kościele.

4. Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni o godz. 6.00 rano i od 16.30. Adoracja od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. Róże różańcowe prosimy o modlitwę w najbliższą sobotę w intencji rodzin i mam oczekujących narodzin dziecka. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy: Ks. proboszcz w I piątek od godz. 9. 00 a księża Robert i Karol - w I sobotę o godz. 9.00.

6. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem na zakończenie nabożeństwa przed Mszą św. o godz. 18.00. Przygotowujących dane ołtarze zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”,, artykuły „O tajemnicy Trójcy Świętej”.

8. Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 31.05. – Święto Nawiedzenia N M Panny

Wtorek 01.06. - św. Justyna , męczennika – „Dzień Dziecka” – będziemy modlić
się w intencji dzieci z naszej parafii

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych Patronów.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088