1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy Okres Wielkanocny - od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30. W tygodniu „Majówka” o godz. 17.45 na zakończenie adoracji. Zapraszamy do uczestnictwa. Dzisiaj Msza świętą w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00.

2. W poniedziałek 24 Maja - Święto NMP Matki Kościoła – Drugi Dzień Zielonych Świat. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 15.30, 18.00. W tym dniu będziemy przeżywać Nowennę do św. Bartłomieja, patrona naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę 26 Maja będziemy przeżywać „Dzień Matki” - naszymi modlitwami będziemy otaczać wszystkie mamy prosząc o potrzebne łaski dla żyjących o dar nieba dla zmarłych.

4 W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza święta „Oazowa”. Zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty.

5. W najbliższą sobotę 29 Maja w Katedrze na Wawelu o godz. 9.00, przyjmie święcenia kapłańskie Diakon Mateusz Hajduga, który był w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej, pragniemy otoczyć Go naszymi modlitwami. Z racji udziału księży w święceniach nie będzie w przyszłą sobotę kancelarii parafialnej od godz. 8.00 do 9.00.

6. W przyszłą Niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym piękny artykuły „ O Duchu Świętym i Jego Darach”.

8. Z kalendarza liturgicznego:
Środa 26.05. - św. Filipa Nereusza, kapłana
Czwartek 27.05. - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
Sobota 29.05. - św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119