1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, w tygodniu „Majówka” na zakończenie adoracji o godz. 17.45. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kapliczkach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Od tej niedzieli rozpoczynamy codzienną Nowennę do Ducha Świętego, prosząc o Jego dary. Wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.

2. Dzieci z Klas IV z rodzicami na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywają Dziękczynnie w Pierwszą Rocznicę Komunii świętej.

3. Oaza „Światło Życie” - zaprasza dzisiaj o godz. 18.00 na Nabożeństwo „Drogi Światła”. To wielkanocne nabożeństwo wzorowane jest na Drodze Krzyżowej, podczas którego przezywamy 14 spotkań Zmartwychwstałego Jezusa z Jego uczniami.

4. W piątek zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego po Mszy porannej. Na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele a szczególnie tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będzie Msza święta w Kaplicy w Chorowicach.

6. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej. Artykuły opisujące tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa i nasze przygotowanie na spotkanie w nim w niebie.

7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we:
Wtorek 18. 05. - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
Czwartek 20. 05. - św. Bernarda ze Sieny, zakonnika Piątek 21. 05. – św. Jana Nepomucena, męczennika
Sobota 22. 05 - św. Rity z Cassia, zakonnicy

8. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Szarzyński z Krakowa; śp. Mirosław Niedbała z Mogilan; śp. Łucja Surówka z Konar; śp. Józef Kuciński z Mogilan – pogrzeb w poniedziałek godz. 15.00 Msza św. o 14.30 Różaniec; śp. Stanisław Bała z Mogilan – pogrzeb we wtorek godz. 14.00 Msza o 13.30 Różaniec; śp. Czesław Szczurek z Włosani – pogrzeb środa o 14.00 Różaniec o 14.30 Msza święta. „Dobry Jezu…”

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894