1. Dzisiaj w naszej parafii Niedziela Pierwszej Komunii Świętej na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 14.00. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc i do ich rodzin. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe. Dzisiaj procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

2. W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, rodziny do uczestnictwa we Mszach świętych.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, piękne udekorowanie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!, za złożoną ofiarę na piękny ornat, dar ołtarza i ofiarę na woskowanie kościoła. Dziękujemy Księżom: Robertowi i Karolowi, Marcinowi, panom: Kościelnemu i Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi, dyrekcjom szkół i wychowawcom za ich obecność i wspólną modlitwę.

4. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o Błogosławieństwo Boże dla rolników i szczęśliwe zbiory w tym roku. Po Mszy porannej procesja wokół kościoła z Litanią do Wszystkich Świętych. W Kulerzowie obok Krzyża modlitwa w środę o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich gospodarzy do tej pięknej modlitwy.

5. 13 maja w czwartek - wspomnienie M. Bożej z Fatimy zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła i nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza święta. Takie nabożeństwa będziemy przeżywać każdego 13 miesiąca do października – zapraszamy do tej szczególnej modlitwy z Matką Bożą.

6. Dzieci z Klasy IV zapraszamy w przyszłą niedzielę 16 maja - na Rocznicą I Komunii na Mszy o godz. 11.00. Spowiedź wszystkie dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 17.00. Dzieci jeżeli mają to mogą przyjść w strojach komunijnych.

7. Od kilku miesięcy trwają w naszej parafii celebracje Dziesięciu Drogowskazów Nowego Człowieka. W poniedziałek zapraszamy wspólnotę Ruch Światło Życie na celebrację VII kroku, czyli Liturgię. W tym dniu, o godz. 19.00 będzie dodatkowa Msza Święta.

8. W najbliższy piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. Przed wieczorna Mszą o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele, po Koronce o 17.45 - Nabożeństwo majowe. Zapraszamy rodziny zmarłych w tym miesiącu.

9. Z kalendarza liturgicznego:
14.05. piątek - święto św. Macieja, Apostoła
15. 05. sobota - św. Zofii, męczennicy
Wszystkim przezywającym imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i ich świętych patronów. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Surówka z Mogilan, śp. Edward Kotaś z Konar, śp. Maria Cholewa z Włosani, śp. Władysław Papież z Mogilan – jego pogrzeb w poniedziałek 14.30 - Różaniec o 15.00 Msza, śp. Tadeusz Ożóg z Bukowa – jego pogrzeb we wtorek – 14.30 Różaniec o 15.00 Msza święta. – „Dobry Jezu…”

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116