1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców, aby w swoim domu postawić palmę i duchowo jednoczyć się z modlącymi w kościele. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.00. Na Mszach Świętych pobłogosławienie palm, o godzinie 11:00 procesja w kościele wokół prezbiterium. Przypominamy, że od Soboty 27. 03. według przepisów sanitarnych, w naszym kościele w Liturgii może uczestniczyć 50 osób. Prosimy o zachowanie odległości 1.5 metra, dezynfekcję rąk i maseczki zakrywające usta i nos.

2. W tym tygodniu dostarczymy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas i panom, dzięki którym dary przekazane zostaną potrzebującym. Podziękowania składamy dzieciom, rodzicom i nauczycielom, ze Szkół w Bukowie i Mogilanach za przyniesione dary.

3. Okazja do spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godzinach 6:00 do 6:30 i od 17:00 do 18:00. W pozostałe dni aż do Wielkiej Soboty spowiedź od godziny 7:00 do 10:00. Adoracja Pana Jezusa od godziny 17:30. Msza Święta o godzinie 18:00.

4. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej rano o godz. 8.00 i uroczysta o godzinie 18:00. Przeżywamy wtedy moment, kiedy Pan Jezus ustanowił w Wieczerniku sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy wieczornej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Od godz. 19.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu. Zachęcamy, abyście wieczorem w łączności z nami uczestniczyli w transmisji Mszy Świętej. Dobrą formą spędzenia tego wieczoru jest uroczysta kolacja w gronie rodziny. Można podczas niej przeczytać fragment Ewangelii o ustanowieniu Eucharystii. Po kolacji, aby upamiętnić moment modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu możemy wspólnie odmówić modlitwę Ojcze Nasz.

5. Wielki Piątek - to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy od godziny 7.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Gorąco prosimy, abyście w Waszych domach odprawili te nabożeństwa w łączności z nami. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00; adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego. Czuwanie przy Grobie Pańskim rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali i będzie ono trwało do godziny 22:00. W tym roku nie będzie całonocnego czuwania wiernych i naszych Ochotniczych Straży. Prosimy, aby w naszych rodzinach na uroczystym miejscu w tym dniu postawić krzyż. Adorować Go i uczcić poprzez ucałowanie.

6. W Wielką Sobotę - Ciało Pana Jezusa przebywało w grobie. Na pamiątkę czuwamy i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Możliwość indywidualnej adoracji od godziny 7:00 do 17:30. W tym roku poświęcenia pokarmów będzie miało miejsce wokół kościoła zachowując przepisy sanitarne od godziny 9.00 do 15.00 - co godzinę. Wokół Kapicy w Chorowicach, o godz. 11.00 i w Bukowie o 11.30. Wieczorem świętujemy już Zmartwychwstanie Pana Jezusa. O godzinie 18:00 w naszym kościele uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, uroczysty Exultet, Liturgia Słowa, uroczyste Chwała, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Eucharystia i procesja rezurekcyjna. Jak usłyszymy w naszych domach kościelne dzwony, będzie to znak dla nas, że Jezus Zmartwychwstał. W naszych rodzinach przy transmisji Mszy Świętej podziękujmy za dar chrztu świętego zapalając świece chrzcielne albo gromnice.

7. W Niedzielę Wielkanocną cieszymy się obecnością Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Możemy spotkać Zmartwychwstałego Chrystusa między innymi poprzez wspólne, rodzinne śniadanie wielkanocne. Uroczyste Msze Święte w tym dniu w godzinach: 7:30, 9:30, 11:00, dodatkowa o 12:30 i o 17:00. W Bukowie o 8:30. Z racji ograniczeń zmiana tajemnic różańcowa w Niedzielę Wielkanocną przeżywana będzie w naszych domach.

8. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem w Wielki Poniedziałek po Mszy wieczornej.

9. W przeżywaniu Liturgii Triduum Paschalnego niech pomagają nam transmisje w Internecie z naszego kościoła: Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty - o godz. 18.00, Niedzieli Wielkanocnej, Poniedziałku, o godz. 9.30 i 11.00.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwarda Sroka z Mogilan, Marii Guzik- Hebda z Mogilan.. „Dobry Jezu...”

11. Całej Rodzinie Parafialnej życzymy dobrego przeżywania Triduum Paschalnego. Mimo ograniczeń z powodu epidemii i niemożności uczestniczenia w Liturgii sprawowanej w kościele, niech wzrasta nasza wiara odkrywana w naszych domach i rodzinach, które są Domowymi Kościołami.

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895