1. Przeżywamy 6 Niedzielę. Wspomnienie św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy i św. Walentego, biskupa. W naszej parafii, to już trzecia niedziela wspólnej modlitwy, w ramach 40-Godzinnego Nabożeństwa, przygotowującego nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy. Dzisiaj zapraszamy:
9.30 do 12.00 - Kaplica w Bukowie
8. 30 – Konary, Żary
13.00 - Za Górą, ul. Celiny i Osiedlowa
14.00 - Od Agronomówki do bloków i od kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.00 - Świecki Zakon św. Franciszka
16.00 - Oaza, młodzież Szkół Średnich, pracująca, studiująca i pozostałe grupy modlitewne

2. 16 Lutego – we Wtorek, Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji naszej parafii, rodzin, o ustanie epidemii.

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 17 Lutego - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zapraszamy we środę na Msze święte w Mogilanach o godz. 6.30, 9.30, 15.30 i 17.30 oraz w Bukowie o 16.30. Ofiara złożona na tacę to „Jałmużna wielkopostna” dla potrzebujących, którą przekażemy grupie charytatywnej. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 - 60 rokiem życia.

4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w Piątek – rano po Msza świętej o 6.30, południu o godz. 17.00 dla dzieci i rodziców. Msza św. 17.30, po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15. W niedzielę to nabożeństwo po Mszy o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. W najbliższy czwartek 18. 02. - o godz. 16.00, spotkanie z Ks. Robertem, dla młodzieży z Klas 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

6. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie wprowadzające nas w Okres Wielkiego Post.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00, spotkanie dla rodziców młodzieży z Klas 8, o przygotowaniu ich dzieci do przyjęciu sakramentu bierzmowania.

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128