1. 4 Niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii 40 – Godzinne Nabożeństwo, adoracji Pana Jezusa, przebłagania za nasze grzechy i przygotowania do Wielkiego Postu. / podać program/. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Rady duszpasterskiej na plebanii. Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.

2. W Poniedziałek na Mszy o godz. 17.30, zakończymy nasze modlitewne spotkania, na których gromadziły się rodziny naszej parafii prosząc o Błogosławieństwo Boże. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za waszą obecność, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji rodzin. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę na naszych lektorów i ministrantów, jako podziękowanie za ich służbę przy ołtarzu.

3. We Wtorek 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu w Mogilanach przed południem o godz. 6.30 oraz 9.30 a po południu o 15.30 i 17.30. W Bukowie - Msza święta o godz. 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia. Na Mszę o godz. 17.30 zapraszamy Oazę i służbę Liturgiczną, po Mszy prośmy młodzież o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej. We Mszy o godz. 17.30 uczestniczy młodzież z Klas 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy w salce na nowej plebanii bardzo ważne spotkanie dla młodzieży z Ks. Robertem, także dla tych którzy uczęszczają do innych szkół poza naszą parafią.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, dorosłych - we czwartek od godz. 16.00 a w piątek - rano od 6.00, po południu od 15.30. W Bukowie w Kaplicy spowiedź we czwartek od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta. W piątek adoracja Pana Jezusa od 16.30 zakończona nabożeństwem. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi będziemy wypraszać święte życie dla rodzin, w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od godz. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę 6 Lutego od godz. 9.00. W sobotę modlić się będziemy za Ks. Roberta Chrząszcza, który w Katedrze Wawelskiej przyjmie święcenia Biskupie.

5. W przyszłą Niedzielę na Mszę św. o godz. 17. 00, zapraszamy rodziców i dzieci z Klasy III, aby modlić się o dobre przygotowanie do I Komunii świętej. Po Mszy świętej ważne spotkanie. Po porannej Mszy zamianka dla Róż Żywego Różańca.

6. Wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką. Tak pięknie ukazującą powołanie zakonów kontemplacyjnych. Przy chrzcielnicy są Kalendarze na 2021 rok, książeczki z historią naszej parafii i świece - gromnice.

7. W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
Środa 03. 02. - św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona chorujących na gardło.
Po Mszach błogosławienie świec i wiernych, prosząc o zdrowie.
Piątek 05.02. - św. Agaty, dziewicy i męczennicy- pobłogosławienie chleba i wody.
Sobota 06.02. - św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Bularz z Bukowa; śp. Augustyn Wiecheć, ze Skawiny, jego pogrzeb we wtorek o 11.00 Różaniec, o 11.30 Msza św. . „Dobry Jezu a nasz Panie…”

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116