1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Stycznia. Po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc i rok. Po Mszy porannej w łączności z całą Wspólnotą Różańca modlitwa do Matki Bożej. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W Środę 6 Stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, którzy przybyli, aby złożyć Jezusowi pokłon i opowiedzieć innym o Jego Narodzeniu. Msze święte, jak w każdą niedzielę z dodatkową o godz.12.30. Przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy szli wokół kościoła w Orszaku Trzech Króli z koronami na głowie. Szkoła w Mogilanach – kolor koron złoty, w Bukowie – niebieski, w Konarach – czerwony. Dziękujemy wszystkim, którzy zrobią korony: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia. Składka Trzech Króli przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła.

3. Najbliższa Niedziela 10 stycznia - to Święto Chrztu Pańskiego - którym kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. o godz. 12.30, z udzielaniem sakramentu chrztu świętego nowonarodzonym dzieciom. Spotkanie liturgiczne dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest w niedzielę - w poniedziałek po Mszy wieczornej.

4. W tym roku z racji epidemii kolędę przeżywajmy w duchu bożonarodzeniowej radości i modlitwy w kościele na Mszy świętej o godz. 17.30. Zapraszamy rodziny z danego rejonu na adorację Pana Jezusa od godz. 17.00. W kościele otrzymamy dla każdej rodziny obrazek z modlitwą w naszym domu, życzenia i poświęconą kredę. Wodę świeconą można zabrać naczynia w krużganku południowym. Harmonogram spotkań w kościele możemy przeczytać w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii./przeczytać /.

5. W Sobotę 9 Stycznia w Kaplicy w Bukowie o godz. 16.00, będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich rodzin z Bukowa i dla tych którzy nie mogli być na modlitwie w Mogilanach.

6. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na ten Nowy Tydzień.

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119