1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 16.30. Do środy rorat o godz. 17.30, we czwartek roraty rano - o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Nie ma Mszy św. o godz. 17.30 - z racji wigilii w naszych domach. Spowiedź święta w poniedziałek do środy od godz. 6.00 rano, od 16.30 do 18.00. U młodzieży z Oazy można zabrać poświęcone sianko, u Wspólnoty Franciszkańskiej Figurkę Dzieciątka Jezus.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

3. 8W Czwartek o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! Można jeszcze zabrać ostatnie świece.

5. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, dodatkowa Msza święta o godz. 12.30. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia prośmy o zgłoszenie w zakrystii. W Święto Świętej Rodziny - 27 grudnia w niedzielę, na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin. Jest to Święto patronalne rodzin należących do Domowego Kościoła, wspólnota ta zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi na Mszę św. o godz. 9.30 po Mszy na wspólne kolędowanie.

7. W Sobotę - 26.12. - obchodzimy Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Na Mszach św. poświęcenie owsa.

8. Już dzisiaj dziękujemy naszym parafianom: Zygmuntowi Surówka, Józefowi Kłyś, za choinki do kościoła, Rafałowi Kłyś, za ich ścięcie i przywiezienie, księżom wikariuszom Robertowi, Karolowi, Marcinowi, panu Kościelnemu z małżonką, , młodzieży Oazowej, scholii, lektorom, ministrantom za przygotowanie szopki i ubranie choinek, Tomaszowi Górnisiewiczowi z synem za ustawienie drewnianej szopki przed kościołem, Józefowi Gałaś, za podłącz prądu, Kazimierzowi Papież za metalowe podstawy pod choinki.

9. Po Świętach od Poniedziałku 28.12. - rozpoczniemy w kościele spotkania kolędowe z poszczególnych rejonów i Błogosławienie rodzin w naszej parafii. Harmonogram tych spotkań z życzeniami, jest umieszczony na stronie internetowej parafii i gablotach parafialnych. Podamy w kościele w świętego Szczepana. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej opisującej tajemnicę Bożego Narodzenia.
Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia. Wszystkim przeżywającym imienny – panu kościelnemu Adamowi.

10. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Kuciński z Mogilan – „Dobry Jezu…”

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119