1. Niedzielą „Radości – Gaudetae”, rozpoczynamy ostatnie dni adwentowego czuwania. Nieszpory godz. 16.30. Wspomnienie św. Łucji – męczennicy. Zapraszamy w tygodniu dzieci, młodzież i dorosłych na „Roraty” i Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 6.30 rano i wieczorem 17.30. Młodzież przed kościołem rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby tej grupy.

2. W środę 16. 12. - zapraszamy na Nowennę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin i wszystkich Mam oczekujących narodzin dziecka.

3. W najbliższy piątek będzie Nowenna do Bożego Miłosierdzia po porannej Mszy świętej i Koronka za zmarłych na zakończenie adoracji o godz. 17.15. Zapraszamy rodziny zmarłych, których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu na Mszę za zmarłych o godz. 17.30. W tym dniu po Mszy wieczornej będzie adoracja Pana Jezusa do godziny 20.00 organizowana przez Domowy Kościół. Zapraszamy pozostałe grupy modlitewne za naszej parafii do tej modlitwy. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

4. W Sobotę - 19.12. w naszej parafii spowiedź święta od godz. 8.00 do 12.00 /przerwa 9.30 do 10.00/ i od godz. 15.00 do 17.30 /przerwa 16.00 do 16.30/. Zapraszamy do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą od 17.00, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w Bukowie w piątek o godz. 18.30 do 19.00. Chorych z Panem Jezusem, którzy nie zostali zgłoszeni, odwiedzimy w najbliższą sobotę w przerwie spowiedzi od godz. 13.00. - prosimy ich zgłaszać do czwartku.

5. Dziękujemy tym, którzy pobierają świece Caritas, w cenie 6 złotych i składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! tym, którzy mają udział w składaniu darów, właścicielom sklepów, którzy to umożliwili. Przekazujemy te dary z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25.-lecia prosimy o zgłoszenie w zakrystii. W niedzielę 27 grudnia na Mszy o godz. 11.00 w ich intencji i ich rodzin będzie uroczysta Msza święta.

7. Z powodu trwającej epidemii i według dekretu Ks. Metropolity Marka Jędraszewskiego dla naszej diecezji, w tym roku wizyta duszpasterska – kolęda, będzie przebiegała w inny sposób niż w latach poprzednich. Jako Wasi duszpasterze pragniemy się spotkać z Wami nie w waszych domach, ale na wspólnej modlitwie w naszym kościele na wieczornej Mszy świętej o godz. 17.30. Wyznaczone rejony kolędowe, będą zapraszane do naszej świątyni na modlitwę i Błogosławieństwo Boże w poszczególne dni tygodnia. Datę tych spotkań podamy w przyszłym tygodniu.
Przebieg modlitwy w kościele i domu:
- Modlące się rodziny lub ich przedstawiciele będą mogli zabrać z kościoła po Mszy przygotowaną modlitwę błogosławieństwa domu, wodę świeconą - kto nie ma, poświęconą kredę do oznaczenia domu. Po Mszy świętej w domu przy zapalonej świecy zbiera się cała rodzina, gospodarz domu odmawia modlitwę Błogosławieństwa, daje do ucałowania krzyż, kropi wodą święconą dom i poświęconą kredą na drzwiach wpisuje znaki odwiedzin Pana Jezusa.
- Rodziny, które wprowadziły się do nowych domów i pragną je poświęcić prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.
- Ofiary tradycyjnie składane w czasie kolędy przeznaczane były na: utrzymanie Seminarium, Misje święte, budowę kościołów, na domy księży seniorów i są podziękowaniem za duszpasterską pracę w parafii dla kapłanów. Taką ofiarę będzie można złożyć dobrowolnie na te cele do koszyczka w czasie Mszy świętej dla danego rejonu.. Składamy za nie serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać”.

8. Zachęcamy do zakupienie prasy katolickiej o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia.

9. W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo:
Poniedziałek 14. 12. - św. Jana od Krzyża, zakonnika i doktora Kościoła

10. Wszystkim życzymy błogosławionego i dobrego przygotowania do Świat Bożego Narodzenia.

11. Pogrzeb śp. Henryka Szpondra z Kulerzowa, we wtorek o godz. 13.30 – Różaniec, o 14.00 Msza pogrzebowa. „Dobry Jezu…”.

 

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092