1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Po Mszy porannej odmówimy 1 tajemnicą Różańca w łączności z całą Różańcową Rodziną. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz. 16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek przy wyjściu kościołem wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Dzisiaj i w następne niedziela dodatkowa Msza o godz. 12.30. Młodzież Oazowa od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać przed kościołem sianko na stół wigilijny.

2. Naszych Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych, zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 odkrywając cud Mszy świętej.

3. 8 Grudnia – we wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Mogilanach o godz. 6.30, 15.30, 17.30, a Kaplicy w Bukowie o godz. 16.30. Na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcimy dzieciom z Klasy III medaliki, prośmy rodziców, aby zakupili medaliki dzieciom, które jeszcze nie mają. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Gdyby któreś dziecko z Kasy III nie mogło przyjść we wtorek to poświęcenie medalika będzie w niedzielę na Mszy o godz. 9.30. Od godz. 12.00 do 13.00 w tym dniu Maryja prosiła o modlitwę – tak zwana „Godzina Łaski”, o tym czasie będzie otwarty nasz kościół. Zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach. Ofiara z tacy przeznaczona na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

4. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem z racji epidemii trwa przez cały Adwent codziennie od 6.00 rano i od godz. 17.00 w czasie adoracji dla naszej parafii. Prośmy o skorzystanie z tego sakramentu i nie odkładanie przed samymi Świętami.

5. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przy ołtarzu św. Franciszka świecy - 6 złotych. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia. Poświęcone opłatki można zabierać do naszych domów przy ołtarzu św. Bartłomieja. Składane ofiary przekażemy panu kościelnemu i organiście.

6. W tym miesiącu nie będzie spotkań w grupach dla młodzieży z Klas VII i VIII, która przygotowuje się do bierzmowania, ale zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Mszach świętych roratnych o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Bardzo cenne artykuły o przeżywaniu świętego czasu Adwentu i Niepokalanym Poczęciu Maryi.

8. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Poniedziałek 07. 12. - św. Ambrożego, biskupa, Doktora Kościoła – patrona pszczelarzy.
Środa 09.12. - św. Jana Diego, któremu Matka Boża ukazała się w Guadalupe.
Sobota 12.12. - Matki Bożej z Guadelupe.

9. Zmarli w tym tygodniu: śp. Kazimierz Kondela, z Mogilan, śp. Zdzisław Sechman z Mogilan, śp. Konrad Boczarski z Konar, śp. Henryk Szponder, z Kulerzowa, data pogrzebu zostanie podana później – „Dobry Jezu…”.

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116