1. Dziś 1 Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszach św. poświęcamy opłatki. To szczególny znak jedności rodzin z naszą parafią. Przez trwającą epidemię P. Kościelny i P. Organista, nie rozniosą opłatków do naszych rodzin. Poświęcone opłatki można zabrać przy ołtarzu bocznym świętego Bartłomieja. Dziękujemy za ofiary składane za opłatki, które zostaną przekazane panom kościelnemu i organiście – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Zapraszamy o godz. 16.30 do udziału w Nieszporach. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 12.30.

2. Adwent - to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.

3. Msza o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty, przygotują nas do Świat Bożego Narodzenia, o godz. 17.30. Chociaż przeżywamy czas epidemii to zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Msza święta rano o 6.30 dla tych, którzy nie mogą popołudniu. Jutro dzieci otrzymają plansze podobną do dekoracji w kościele, będziemy w tym roku odkrywać wielki cud jakim jest Msza święta. Dzieci codziennie otrzymają obrazki do planszy, robiąc serduszka będą mogły zabrać figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

4. Przyszła druga niedziela Adwentu, jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

5. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas – świece otrzymaliśmy: duże po 12 zł. a małe po 6 złotych, kto złoży większą ofiarę, będzie ona przeznaczona na ten cel. Świece można zabierać przy ołtarzu św. Franciszka.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota miesiąca, adoracja od 16.30. Zapraszamy do spowiedzi w te dni od godz. 16.30 - dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W czwartek Bukowie spowiedź o godz. 16.30, Msza św. o 17.00. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych z Panem Jezusem o od godz. 9.00.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” – opisujące czas adwentowego czuwania. Dla dzieci miesięcznik „Staś” po 7 złotych. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięcznik - Różaniec.

8. W tym roku została opracowana książka – przewodnik o historii Mogilan, naszej Parafii i istniejących grupach modlitewnych. Jest także kalendarz na Nowy Rok 2021 - ze św. Janem Pawłem II i Aniołkami. Można je zabrać do naszych domów - obok chrzcielnicy. Cena wydania to 6 złotych.

9. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Poniedziałek 30. 11. - św. Andrzeja Apostoła
Czwartek 03. 12. - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
Piątek 04. 12. - św. Barbary, męczennicy.
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świetnych patronów.

10. W tym tygodniu zmarli: śp. Władysława Chachlica ze Świątnik, śp. Stanisław Florek z Krakowa, śp. Tadeusz Gawęda z Mogilan, śp. Kazimierz Kondela z Mogilan, jego pogrzeb w poniedziałek 14.00 - Różaniec o 14.30 Msza święta. „Dobry Jezu…”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088