1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się o zdrowie i skuteczną pomoc dla nich. O g. 16,30 zapraszamy na Nieszpory a po Mszy wieczornej na spotkanie opłatkowo kolędowe Duszpasterskiej Rady Parafialnej i zelatorów Żywych Róż.

2. Dobiega końca tegoroczne Błogosławienie rodzin. Jeśli rodzina z różnych przyczyn nie miała kolędy, a ma życzenie, prosimy o kontakt z księdzem, który odwiedzał w danej części parafii. Bóg zapłać za otwartość, życzliwość, wspólną modlitwę i wszelkie przejawy dobra i życia prawdziwie chrześcijańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzamy Sercu Maryi całą naszą codzienność. Od g. 16,30 wystawienie Jezusa i Nabożeństwo z adoracją i Różańcem prowadzonym przez Różę p. Jolanty Korzeń oraz przyjmowanie nauczania Błog. Jana Pawła z modlitwą za małżonków oczekujących narodzin dzieci, których zapraszamy. Od g. 8,00 odwiedziny chorych z sakramentami św. w domach.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Przyjdźmy do świątyni ze świecami - gromnicami, dzieci z tymi od chrztu. /Prosimy mieć osłony, by nie lać woskiem./ Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie Światłości.

5. Z inicjatywy Błog. Jana Pawła II święto MB Gromnicznej jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Będziemy także prosić Pana o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin. Wesprzemy też ofiarą na tacę borykające się z trudnościami siostry klasztorów klauzurowych, które poświęcają się modlitwie za nas.

6. Również w niedzielę po Mszy o g. 7,30 Zmiana tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy również o ofiary w kopertach na ręce członków Rady duszpasterskiej na potrzeby naszej świątyni, a zwłaszcza pokrycie kosztów wykonania nowego ogrzewania. Będziemy także prosić o ofiarę raz w miesiącu w sezonie grzewczym na spłacanie zużywanej energii elektrycznej. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy rodzinie z Chorowic – Kozie Rogi za sprzątanie świątyni. W sobotę od. g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic – Podewsie, Dąbrowy, Siany Las.

8. Zachęcamy, aby na ten czas zimowy zaopatrzyć nasze rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, w Małym Gościu gra planszowa, dla młodzieży bardzo potrzebna Droga, ponadto wspaniałe tygodniki: Żródło, Niedziela z fragmentami osobistych notatek Jana Pawła II, Gość z płytą – utworami Mozarta. Prosimy pobrać u ministrantów Kalendarz parafialny za dowolną ofiarą.

9. Dyrektor szkoły podstawowej w Konarach zawiadamia, że w dniu 31 stycznia /piątek/ w g. 9,00 - 12,00 uczniowie pod opieką nauczycieli będą odwiedzać mieszkańców Konar z kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28.01. we wtorek – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła 31.01 w piątek– Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i wielki apostoł młodzieży.

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112