1. Przeżywamy w Kościele XX Dzień Papieski pod hasłem: „ Totus Tuus” nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za Jego święte życie. „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30, po nim Msza.

2. 13 października we wtorek ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza święta o 18.00 po niej procesja z figurą Matki Bożej – zapraszamy do uczestnictwa.

3. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii.

4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, ze szkół i przedszkoli, katechetami, pracownikami, będziemy się modlić w tym dniu na Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.30 i na Mszy świętej.

5. 16 października w piątek na Różańcu i Mszy św. będziemy dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II, w 42 rocznicę Jego wyboru na Papieża i modlić się za rodziny naszej parafii, na Nowennie po rannej Mszy świętej. Na wieczornej Mszy będziemy się modlić w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i w ostatnim miesiącu. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych po wieczornej Mszy świętej.

6. Spotkanie dla młodzieży z klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w czwartek w kościele o godz. 18.30.

7. W Kaplicy Chorowicach w przyszłą niedzielę będzie - Mszę św. o godz. 10.00.

8. Powoli zbliża się miesiąc Listopad – czas modlitwy za zmarłych. W duchu żywej wiary i wdzięczności za trud ich życia, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach Świętych. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk i podanie przed którą Mszą św. chcemy się za nich modlić. Porządkując groby zmarłych, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Plastik, szkło składajmy do kontenera, Przypominamy o ofiarach na utrzymanie cmentarza składanych na 20 lat. Jak ustaliła Rada Duszpasterska od nowego roku kalendarzowego zostaną podniesione ofiary za miejsce na cmentarzu. Przy obecnych ofiarach nie jesteśmy w stanie opłacić wywozu śmieci. Na grobach zaniedbanych będziemy robić nowe groby, aby uporządkować to święte miejsce.

9. Składamy podziękowanie naszym rodzinom z Mogilan cz. Podstyr I, za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 złotych. W sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan - Podstyr cz. II ul. Jaśminowa i Widokowa.

10. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: „Gość niedzielny”, Niedziela – „O nowym błogosławionym Karlo - chłopcu z Włoch, który miał zaledwie 15 lat”.

W TYM TYGODNIU w LITURGII WSPOMINAMY W:
Poniedziałek 12.10. - bł. Jana Beyzyma, zakonnika i opiekana trędowatych Wtorek 13.10. – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika Czwartek 15.10. - św. Teresy z Avila, zakonnica i doktor Kościoła
Piątek 16.10. - św. Jadwigi Śląskiej Sobota 17.10. - św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika
Zmarli: śp. Andrzej Zasadni z Chorowic; śp. Janina Surówka z Mogilan –„Dobry Jezu…”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895