1. Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na nowy miesiąc. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą - Różanie o godz. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę otrzymują codziennie po Nabożeństwie pamiątkowe obrazki. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Różaniec w Kaplicy w Chorowicach - o godz. 17. 30, w Kaplicy w Bukowie o godz. 17.00.

2. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy Różańcowych o godz. 16.15, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie Zmiana tajemnic Różańca . Zapraszamy dzieci z Klasy III i ich rodziców na poświęcenie różańców. Dziękujemy osobom z Żywego Różańca za ofiarę na kwiaty do ołtarzy. Planujemy Renowację Misji Świętych, jak Pan Bóg pozwoli będziemy je przeżywać od 22 – 25 października.

3. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy cmentarnej. Szczególne Bóg zapłać! rodzinom, które składają systematycznie, także przez wpłaty w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla Was we Mszach św. za Parafian.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” i ofiarą do puszki wesprzemy kształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania Klas VIII – w czwartek o godz. 16.30 lub 18.30.

6. Zachęcamy, aby zabrać do domu prasę katolicką Gość niedzielny – o św. Franciszku, Niedziela.

7. Składamy podziękowanie jednemu parafianinowi z Mogilan z ul. Świątnickiej za sprzątanie świątyni, ofiarę 50 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty do kościoła. Na sobotę od godz.8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Mogilan – cz. Podstyr, ul. Zakopiańska i Kolorowa,

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Poniedziałek 05.10. – św. Siostry Faustyny, zakonnicy .
Środa 07.10. – wspomnienie M. B. Różańcowej.
Piątek 09.10. – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

9. Przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. w minionym tygodniu zmarła sp. Józefa Konanów, z Konar – „Dobry Jezu…”

 

608161
Dzisiaj: 106
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,137