1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Ta niedziela to „Dzień Środków Społecznego Przekazu” - uczymy się dobrze korzystać z daru informacji i modlimy się za tych którzy nam je podają. Wspomnienie męczenników z Korei. Dzisiaj Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podstawowej wzwyż zapraszamy na przygotowanie w soboty o godz. 10.00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę ministranci i lektorzy mają spotkania formacyjne w soboty o godz. 9.00. Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich młodych do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw. „Oazy” – można zapisywać się u księży.

3. W czwartek 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i wieczornej zapraszamy na comiesięczną Nowennę do Św. Bartłomieja.

4. W najbliższą sobotę 26 września będziemy przeżywać XI Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszam Zelatorki, Zelatorów i należących do Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza święta o 12.00. Dokładne informacje na planszy w gablocie parafialnej.

5. W tym tygodniu od 20 do 26 września trwa szczególna modlitwa mężczyzn – „Oblężenie Jasnej Góry”. Zachęcamy mężczyzn, tatusiów, Dzidków, kawalerów z naszej parafii do włączenia się w tą modlitwę, codzienne spotkania, konferencje na stronie: OBLENZENIE. MEZCZYZNI. NET - Plakat informacyjny w gablocie parafialnej.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan z uli: Celiny, Osiedlowej, Ks. Mazurka, za ofiarę 700 złotych. Dziękujemy nowożeńcom za piękne kwiaty do ołtarza. Na sobotę do troski o kościół na godzinę 8.00 prosimy rodziny z Mogilan z ulic; Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej - numery nieparzyste do Wiaduktu

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek - 21. 09. – Święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty.
Wtorek - 22.09. - bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy.
Środę -23.09. - św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.
Sobota - 26.09. - Świętych męczenników Kosmy i Damiana, męczenników.

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + śp. Longin Papież z Kulerzowa, Marian Szczurek z Konar. „Dobry Jezu…"

 

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894