1. Przygotowując się do kanonizacji Błog. Jana Pawła II rozważajmy Jego drogę do świętości, aby z przykładu Jego życia zaczerpnąć inspiracje i umocnienie dla naszego wędrowania w tym samym kierunku. Szczególną okazją do tego będzie zgodnie z zaproszeniem Ks. Kardynała udział naszych parafian i wiernych z dekanatu w najbliższą środę 22 stycznia od g. 17,00 w Sanktuarium Błog. Jana Pawła II, we Mszy św i po niej w procesji światła z Jego relikwiami i modlitwą różańcową. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w pielgrzymowaniu. Dojazd od ul. Zakopiańskiej ul. Jugowicką i Marcika oraz od ul. Herberta. Można dojść od Centrum handlowego i od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Można wcześniej do 16 w Centrum „Nie lękajcie się”obejrzeć pamiątki po Janie Pawle II.

2. Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. W tych intencjach ofiarujmy Nieszpory dzisiaj o g. 16,30, nasze modlitwy i cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W sobotę, 25 stycznia święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Prośmy Pana o potrzebną każdemu z nas łaskę nawrócenia, byśmy  wiernie kroczyli po drogach wiary.

5. Również w sobotę o godz. 15,00 Msza św. o Błogosławieństwo dla seniorów, emerytów i rencistów i po niej w naszej Szkole podstawowej Gminne spotkanie opłatkowo, kolędowe na które serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie opłatkowo- kolędowe Duszpasterskiej Rady i zelatorów Żywych Róż.

7. Jeszcze w tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Ze względu na środowe pielgrzymowanie w poniedziałek od 12,00 kolęda od Zakopianki ul. Św. Bartłomieja, Szkolną w dół,  Zakopiańską w górę. We środę od 12,00 do 14,30 ul. Grodzka /pozostałe proszę odczytać z harmonogramu/.Jeśli w rodzinie z różnych przyczyn nie było kolędy można indywidualnie zaprosić kapłana.

8. Zachęcamy, aby w czasie zbliżających się ferii dzieci i młodzież skorzystali z organizowanych form wypoczynku przez Duszpasterstwa i Ruchy Archidiecezji. Szczegóły u katechizujących i opiekunów oraz na stronie internetowej diecezji.

10.Dziękujemy rodzinom z Chorowic – Podbukowa cz. I – za sprzątanie świątyni. Na sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy z Chorowic – Kozie Rogi.

11.Zachęcamy, aby zaopatrzyć rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, w Małym Gościu gra planszowa, dla młodzieży potrzebna Droga, ponadto stałe tygodniki: Źródło, Gość i Niedziela z Adhortacją papieża Franciszka.  

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I we wtorek – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I w piątek– Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088