1. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Księży: Jarosława Sroki i Marcina Szegdy, za modlitwę i przewodniczenie tej Uroczystej Sumie i świętowaniu z nami 25 - tej rocznicy kapłaństwa. Życzymy Jubilatom Błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej. Ks. Ryszardowi Gackowi, dziękujemy za głoszone Słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana - prał. Piotra Kluski z Sieprawia.

2. Bóg zapłać! składamy: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, zespołowi Mogilanie, naszym strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Księżom Robertowi, Karolowi, Pani Beacie – katechetce za przygotowanie tej uroczystości. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom, panu organiście Markowi, składającym życzenia. Dziękujemy za piękny wieniec dożynkowy z Kulerzowa, i Mogilan, tym którzy wykonali konstrukcję, kobietom za uwicie, za kosze z warzywami, owocami i wieńce z innych wiosek. Władzom samorządowym naszej Gminy, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie i za to niech obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza o godz.17.00.

3. W sobotę Pielgrzymka grup modlitewnych: Oazy, Lektorów, Ministrantów, uczestniczących w rekolekcjach w wakacje, Oazy Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku z racji epidemii prosimy o udział w tej pielgrzymce w ramach rodzin – indywidualnie samochodami. Uroczysta eucharystia o godz. 10.00.

4. Dziękuję mieszkańcom z Konar część Spółdzielnia pod Figurą – Glinik, za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 1000 zł.. Na sobotę od godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Konary środek Wsi, od Mogilan, koło Pętli, nowe domy w kierunku ul. Zielonej.

5. Polecamy dla rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego – cenne artykuły o roli parafii, jako wspólnoty rodzin, Niedzielę.

6. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
24. 08. - Uroczystość św. Bartłomieja w naszej Parafii. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 6.30 i 18.00.
25. 08. - św. Ludwika, króla
26. 08. - Uroczystość M. Bożej Częstochowskiej – zawierzenie każdego z nas Maryi. Różaniec w intencji rodzin i naszej Ojczyzny o godz. 17.30.
27.08. - św. Moniki
28.08 - św. Augustyna , biskupa i Doktora Kościoła
29.08. - Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Wszystkim przeżywającym imienny życzymy opieki świętych patronów.

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093