1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Na godz. 16.30 zapraszamy na adorację i Nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień, abyśmy się duchowo przygotowali do uroczystości odpustowej. Wspomnienie św. Stefana, króla Węgier.

2. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 23 Sierpnia. Uroczystą Sumę o godz. 11.30, będą celebrowali nasi rodacy: Ks. Jarosław Sroka i Ks. Marcin Szegda, którzy w tym roku świętują 25–tą rocznicę kapłaństwa. Wraz z nimi będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania i prosić o potrzebne łaski. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy za piękne kosze ziół i kwiatów z Kulerzowa naszej parafiance Emilii Szafrańskiej. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30, w sobotę o godz. 16.30 – 18.00. Spotkanie i próba służby liturgicznej w sobotę na Mszy o godz. 8.00.

3. W piątek będziemy przeżywać dar Miłosierdzia Bożego w Nowennie po Mszach świętych. Po wieczornej Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypominanych w naszym kościele, szczególnie tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu.

4. Dziękujemy rodzinom z Konar część - od p. Prorok do p. Nowak i z Kopani, za sprzątanie kościoła i ofiarę 1410 złotych. W sobotę na godzinę 8.00, do troski o Kościół – przed odpustem prosimy rodziny z Konar – Spółdzielnia i pod Figurą – Glinik, ulice: Górska, Wesoła, Dworska, Blok i Krakowska nr 48 i 50.

5. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. Piękne artykuły ukazujące 100 - lecie Bitwy pod Warszawą, wiary i szczególnego zrywu narodowego – „Cudu nad Wisłą”.

6. W liturgii Kościoła wspominamy:
Poniedziałek - święto św. Jacka, kapłana
Czwartek - św. Bernarda, opata doktora Kościoła
Piątek - św. Piusa X, papieża
Sobota - Matki Bożej Królowej
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Przeżywającym czas wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118