1. Rozpoczęliśmy XIX Tydzień Zwykły –Dziś po południu od godz. 16:30 zapraszamy na Adoracje Pana Jezusa.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać święto: Św. Wawrzyńca –diakona i męczennika

3. W czwartek –W naszej Archidiecezji obchodzimy Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. W naszej parafii będziemy się modlić przez Nabożeństwo Fatimskie- rozpoczniemy je różańcem o godz. 17:30 –po nim Mszę świętą o godz. 18.00 i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4. W piątek w liturgii wspomnimy św. o Maksymiliana Marie Kolbego kapłana i męczennika.

5. W sobotę w całym Kościele będziemy przeżywać - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- w tradycji polskiej jest to Święto Matki Bożej Zielnej. Aby okazać wdzięczność Matce Bożej za opiekę nad światem, przynieśmy do kościoła bukiety z ziół, kłosów zbóż i kwiatów na cześć Matki Naszego Zbawiciela. Będziemy je poświęcać na każdej Eucharystii. Msze święte w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę- zapraszamy. Dzień 15 sierpnia to w naszej historii data „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku. Pamiętajmy w modlitwie o żołnierzach w dniu ich święta. Obrońcom Ojczyzny, którzy oddali za nią życie wypraszajmy zbawienie.

6. Przypominamy Parafianom, że 23 sierpnia –w niedziele będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła – uroczysta suma o godz. 11.30. Będzie to także okazja do dziękczynienia za szczęśliwe zbiory. Zachęcamy poszczególne wioski do przygotowania wieńców dożynkowych.

Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni -rodzinom od Państwa Sala do Państwa Prorok - i ofiarę 700 zł. na Kaplicę. Nowożeńcom za piękne kwiaty do kościoła.

W przyszłą piątek na godzinę 18.30 zapraszamy do troski o nasz kościół rodziny od Państwa Proroków do Państwa Nowaków z Konar oraz Kopań

Wszystkim przeżywającym imieniny i jubileusze w tym tygodniu, życzymy wiele łask Bożych i opieki świętych patronów.

W tym tygodniu zmarł sp. + Włodzimierz Bulanda z Konar –polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116