1. Przeżywamy 17 niedzielę zwykłą. Dziś przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP. Z racji wczorajszego wspomnienia - św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy Świętej modlimy się za kierowców i błogosławimy pojazdy. Wychodząc z kościoła u ministrantów można pobrać breloczki, obrazki z modlitwami do naszych samochodów. Składana przy tej okazji przeznaczona jest na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA POLSKA. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

2. W piątek nowenna do św. Michała Archanioła.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. W tym dniu o godzinie 17:00 zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramenty oraz różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca.

4. Za niedługo rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym miesiącu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu, m. in. poprzez abstynencje na ten czas.

5. W przyszłą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca.

6. W pierwszą niedzielę lipca Rada Duszpasterska uzbierała 10 470 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za zebrane ofiary przy kościele, jak również te wpłacane na konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

7. Dziękujemy rodzinom z Konar - Grudza część I górna, za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 780 złotych. W najbliższą sobotę na godz. 8:00 prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodziny z Konar – Grudza część II dolna.

8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
• Wtorek – Św. Szarbela, prezbitera
• Środa – Św. Marty
• Piątek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
• Sobota – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

9. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.
Życzenia kierujemy do Pana Krzysztofa – organisty z Bukowa, który wczoraj obchodził swoje imieniny.

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117