1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy o godz. 16.30, na adorację i Litanię do Krwi Chrystusa, po nabożeństwie Msza święta godz. 17.00. od tej niedzieli rozpoczynamy XXI Tydzień Modlitw w intencji kierowców przez wstawiennictwo św. Krzysztofa.

2. W przyszłą niedzielę 26 lipca na zakończenie każdej Mszy świętej będzie błogosławienie pojazdów i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Bóg zapłać! za ofiary złożone w przyszłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów, przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. U ministrantów będzie można pobrać breloczki i obrazki z modlitwą do Św. Krzysztofa.

3. Trwają wakacje. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Wypoczywającym życzymy Bożej opieki.

4. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, część środków przeznacza jest na Papieskie Stowarzyszenie Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać! za zebrane 2 tygodnie temu ofiary na powodzian. Do puszek przed kościołem zebraliśmy 7 600 złotych.

5. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Włosani cz. II, ul. Słoneczna, ul. Świątnicka, za sprzątanie świątyni i ofiarę 270 złotych od rodzin na Kaplicę. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Do sprzątania w sobotę od godz. 8,00 prosimy rodziny z Konar – Grudza – część I górna.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM W:
Poniedziałek - bł. Czesława, kapłana
Środa - 22.07. - święto św. Marii Magdaleny
Czwartek - 23.07. - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Piątek - 24.07. - św. Kingi, zakonnicy
Sobota - 25.07. - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
Bożego błogosławieństwa życzymy nadzwyczajnemu szafarzowi Komunii świętej Krzysztofowi Pierożkowi.

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy Bożej łaski i opieki Świętych patronów.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Mieczysław Orzechowski z Konar; śp. + Helena Trzmielewska z Mogilan, jej pogrzeb będzie w środę o godz. 13.30 - Różaniec, o 14.00 - Msza święta. „Dobry Jezu…”.

607268
Dzisiaj: 49
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,244