1. Przeżywamy 15 Niedzielę. Wspomnienie św. Brunona Bonifacetego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30, po nich Msza święta o godz. o 17.00. Modlimy się w intencji Ojczyzny w dniu prezydenckich wyborów, pamiętając o obowiązku uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

2. W poniedziałek 13 lipca, Matka Boża Fatimska zaprasza nas na Różaniec o godz. 17.30, Mszę świętą o godz. 18.00 i procesję z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.

3. Trwają wakacje. Pamiętajmy, jako ludzie wierzący o codziennej modlitwy, Mszy Świętej w niedzielę i zachowywaniu Bożych Przykazań. Wypoczywającym życzymy Bożej opieki.

4. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy nowonarodzonym dzieciom w drugą niedzielę miesiąca, na Mszy o godz. 11.00 i w ostatnią sobotę o godz. 18.00. Katecheza przed chrztami dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek poprzedzający chrzest po Mszy w kościele przy chrzcielnicy.

5. W czwartek po Mszach świętych Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin oczekujących narodzin dziecka. W piątek - Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Szczególnie zapaszmy rodziny, które pożegnały swoich bliskich w ostatnim miesiącu. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach online, które poprowadzi Ks. Karol wraz animatorami w dniach od 27 do 31 Lipca. Przeznaczone są dla uczniów klas 6,7,8. Te rekolekcje są okazją do poznania Pana Boga i umocnienia swojej wiary w gronie rówieśników. Szczegóły i zapisy u Ks. Karola po Mszach świętych.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

8. W najbliższy piątek Firma Ekologiczna - Greek Ecologic, która pomaga misjonarzom w Afryce, będzie odbierać sprzęt elektroniczny i elektryczny. Kto ma w domu zepsute urządzenia może przywieźć na parking obok kościoła. W piątek 17. 07. o godz. 10.00 zostaną zabrane sprzęty. Dokładne informacje na plakatach w gablotach parafialnych i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

9. Składamy podziękowanie rodzinom z Włosani cz. I – ul. Łobzowska, za sprzątanie świątyni i zebrane ofiary z rejonu - 770 złotych. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Włosani cz. II – ul. Słoneczna, ul. Świątnicka, ul. N.M.P. Królowej Polski nowe domy od nr 42 do 54.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM W:
Poniedziałek - 13. 07.- świętych pustelników Świerada i Benedykta
Wtorek - 14. 07. – św. Henryka
Środa - 15. 07. - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Piątek - 16.07. - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – M.B. Szkaplerznej
Sobota - 18.07. - św. Szymona z Lipnicy, zakonnika
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy Bożej łaski.

11. Zmarł nasz parafianin śp. Marek Wcisło z Bukowa. Pogrzeb we wtorek o 14.30 różaniec o 15,00 Msza święta. Polecamy zmarłego w modlitwie – „Dobry Jezu…”.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116