1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 16.30. Zapraszamy codziennie na adorację Pana Jezusa o godz. 17.30. Zakończenie nabożeństw czerwcowych we wtorek. Msza święta Odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaplicy w Chorowicach dzisiaj o godz. 10.00. W dniu wyborów prezydenckich naszą modlitwą otaczamy naszą Ojczyznę, przypominając o uczestnictwie w tym ważnym wydarzeniu.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7.30 zmiana Tajemnic Różańca.

3. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła 29.06. - w poniedziałek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Ofiara na tacę przeznaczona jest na „świętopietrze”. W tym dniu Nowenna do św. Michała Archanioła, zapraszamy tych co przyjęli szkaplerza święty.

4. Przez okres wakacji Msze święte rano w tygodniu o godzinie 6.30 rano i wieczorem o godz. 18.00. W środę po rannej i wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17. 00, w piątek rano od 6.00 rano, wieczorem od 16.30. Adoracja we czwartek i piątek od 17.00 zakończona nabożeństwem. W sobotę nabożeństwo od godziny 17.00, na które zapraszamy szczególnie rodziny oczekujące potomstwa. Prosimy Róże o prowadzenie różańca św. od godziny 17.00. Odwiedzimy chorych z Panem Jezusem w ich domach z racji wakacji - będą w pierwszą sobotę września.

6. W pierwszą niedzielę czerwca rada duszpasterska zebrała 8 710 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Architekci kończą plan budowlany kaplicy. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła na ręce Rady duszpasterskiej, możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy. Dziękujemy wszystkim za dar ich serca na ten cel, także wpłacającym na konto parafialne – „Bóg zapłać!”.

7. Zachęcamy do pogłębienia wiary przez czytanie prasy katolickiej. Piękne artykuły o Sanktuariach Maryjnych.

8. Z kalendarza liturgicznego:
W piątek 03.07. - św. Tomasza Apostoła
W sobotę 04.07. - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

9. Wszystkim przeżywającym imieniny i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Świętych Patronów. Te życzenia kierujemy do dzieci, młodzieży, rodziców rozpoczynających czas wakacji i spędzających w naszej parafii wakacje. Pamiętajmy w tym czasie odpoczynku o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy świętej, aby Boże Błogosławieństwo było z nami.

10. Dziękujemy za liczne sprzątanie kościoła rodzinom z Bukowa – Droga na Radziszów i w stronę pętli autobusowej i złożoną ofiarę 1380 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę na godz. 800 rodziny z Bukowa – Nowsie.

 

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893