1. Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe i procesja o godz. 17.30 po niej Msza święta o godz. 18.00. W naszej parafii modli się z nami i głosi Słowo Boże Ks. Franciszek Gruszka, proboszcz z nowo utworzonej parafii św. Jana Pawła II w Krakowie na Ruczaju. Dziękujemy mu za jego obecność i modlitwę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. „Bóg zapłać!”.

2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Pocztom Sztandarowym, Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Mogileńskim Wierchom, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać! Szafarzom Komunii świętej, Służbie liturgicznej - lektorom, ministrantom. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście Markowi. „Dziękujemy”! parafianinowi Józefowi Papieżowi z braćmi i znajomymi z Kulerzowa za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Kazimierzowi i Zbigniewowi Papieżom, za wykonanie i montaż metalowej ozdobnej osłony na Figurę Matki Bożej i Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenie trasy procesji.

3. We Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – nabożeństwo i procesja o 17.30 godz. 18.00. poświęcimy wianki i zioła. Dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i małą słodką niespodziankę. Na nabożeństwo i Mszę zapraszamy młodzież z Klas VII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy bardzo ważne spotkanie z Ks. Robertem i podpisanie udziału w indeksach do religii.

4. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

5. W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. adoracją i modlitwą Różańcową. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci.

6. Młodzieży z Klas VIII życzymy błogosławieństwa w czasie egzaminów i przypominamy o duchowym przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie ono trwało przez 3 dni: czwartek, piątek i sobotę na Mszy godz. 18.00. spowiedź dla grupy I - w piątek o godz. 16.30, dla drugiej w sobotę od godz. 16.30. W najbliższą niedzielę 21 czerwca na Mszy o godz. 11.00 i 12.30. w dwóch grupach sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży Ks. bp Janusz Mastalski. Prosimy całą parafie o modlitwę w intencji młodzieży.

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

8. W kalendarzu liturgicznym:
Środa 17.06. - św. Brata Alberta, Adama Chmielowskiego, zakonnika

9. Wszystkim parafianom niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.

10. Dziękujemy nowożeńcom Agnieszce i Adamowi Krzemień, za piękne kwiaty do kościoła W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do posprzątania kościoła, młodzież która ma przyjąć sakrament bierzmowania wraz z rodzicami.

11. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Bała z Mogilan, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 Msza święta, o 13.30 Różaniec. „Dobry Jezu…”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088