1. Przeżywana dziś w Kościele niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu świętego i wynikających z niego konsekwencji. Zapraszamy o g. 16,30 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2. Przypominamy, że dziecko w niedługim czasie po urodzeniu, należy ochrzcić. W naszej parafii udzielamy chrztu w każdą drugą niedzielę miesiąca /a więc dzisiaj/ na dodatkowej mszy świętej o g. 12,30 i w czwartą sobotę na Mszy wieczornej. Wcześniej, co najmniej na 2 tygodnie przed chrztem ojcowie zapisują dziecko w kancelarii parafialnej. Należy wtedy przedłożyć: akt urodzenia dziecka z USC i świadectwo ślubu kościelnego rodziców, jeżeli ten był zawierany poza naszą Parafią. Na chrzestnych prosimy osoby w pełni praktykujące i zaangażowane w życie Kościoła i Parafii. Nie mogą to być ludzie żyjący na kontrakcie cywilnym ani młodzież, która nie bierze udziału w katechizacji. Zanim będziemy kogoś prosić na chrzestnego najlepiej zapytać duszpasterza, czy dana osoba jest godna tej posługi. Chrzestni z poza naszej parafii przynoszą zaświadczenie z parafii zamieszkania, ”że mogą być chrzestnymi”. Przed Chrztem: rodziców i chrzestnych obowiązuje katecheza, która odbywa się we wtorek bezpośrednio przed niedzielą czy sobotą chrztu po Mszy Św. wieczornej w kościele /przy chrzcielnicy/.

3. Zachęcamy by w rok po urodzeniu i Chrzcie świętym rodzice i chrzestni przynosili dziecko do świątyni, by je przedstawić Panu. Na Mszy świętej „w rocznicę urodzenia i chrztu” prosili Pana, by dziecko wzrastało w zdrowiu i łasce u Boga i ludzi, dziękując Bogu za największy dar: dar życia Bożego.

4. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i przyjęciem Bożego błogosławieństwa. Prosimy o otwartość wszystkich rodzin, zwłaszcza oddalonych od Boga i Kościoła a także młodych. Jeśli ktoś jest nieobecny w domu (z różnych przyczyn) a ma życzenie wizyty duszpasterskiej może umówić się na kolędę w innym dogodnym terminie. Za wszystko, szczególnie za możliwość spotkania i modlitwy serdecznie dziękujemy, także za podwożenie przed i po kolędzie oraz za skromne posiłki przy całodziennym kolędowaniu. Niech Błogosławieństwo kolędowe chroni Wasz dom, Wasze rodziny i umacnia na drodze chrześcijańskiego życia. Przypominamy harmonogram: /na oddzielnej kartce/.

5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. A od przyszłej niedzieli będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. We czwartek 16 stycznia po Mszy porannej i pół godziny przed wieczorną. modlitwy przez wstawiennictwo Błog. Jana Pawła przy ołtarzu Jego relikwii i prośby szczególnie o dobre przygotowanie do Jego kanonizacji a w piątek trzeci miesiąca zapraszamy podobnie na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przy ołtarzu Jezu Ufam Tobie z podziękowaniami za łaski i prośbami składanymi.

7. Dziękujemy rodzinom z Podbukowa cz. II, które wczoraj posprzątały świątynię. Na sobotę o g. 8,00 do tej ważnej troski o kościół prosimy rodziny z Chorowic – Podbuków cz.I od ul. Skawińskiej do p. Kłyś /jak po kolędzie/.

8. Odszedł do wieczności: + Czesław Bała z Konar, lat 53. Dobry Jezu….

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893