1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej i Pierwszą niedzielę miesiąca czerwca. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy Pierwszą Komunie Świętą Dzieci i ich Rodzin na Mszy o godz. 9.30, 11.00, 12.30. Cieszymy się, że dzieci tak pięknie przy pomocy rodziców i księży, przygotowały się do przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca. Rodzicom dzieci, dziękujemy za sprzątanie kościoła jego piękny wystrój i ofiarę na dar ołtarza. Dzieci z rodzicami zapraszamy do przeżywania Białego Tygodnia. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży z Klas VIII przygotowującej się do bierzmowania. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!. Próba liturgiczna przed bierzmowaniem dla Klas 8, będzie we wtorek – Mogilany, środa z pozostałych wiosek, po Mszy wieczornej. Zapraszamy młodzież na Mszę o godz. 18.00.

2. W najbliższy czwartek 11 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00, po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. W tym roku procesja pójdzie ul. św. Bartłomieja do Figury Matki Bożej przy ul. Słowiańskiej i z powrotem. Przygotujmy cztery ołtarze, prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy:
Pierwszego ołtarza – przy Przedszkolu - parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego ołtarza – przy Szkole - parafian z Chorowic i Kulerzowa.
Trzeciego ołtarza – przy Przychodni Lekarskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin.
Czwartego ołtarza – Figurze Matki Bożej - parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych.

3. Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z kl. III po Pierwszej Komunii św. /w białych strojach/, młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Mogilan prosimy o zabezpieczenie trasy procesji - za co dziękujemy. Prosimy o zachowanie przepisów związanych z epidemią: o maseczkach ochronnych, zachowanych odległościach.

4. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, po nim procesja wokół kościoła i po niej Msza św. godz. 18.00. W sobotę 13 czerwca, wypada Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec Fatimski, procesja i Msza o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę 14.06. - będzie modlił się z nami i głosił Słowo Boże Ks. Franciszek Gruszka z nowej parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II na Ruczaju. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”

7. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 08.06. – św. Jadwigi, Królowej
Piątek 12. 06. bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, męczennika Obozu Auschwitz i tych którzy z nim zginęli.
Sobota 13.06. - św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

8. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Bukowa – Północna strona drogi.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093