1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy Okres Wielkanocny - od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. W naszej parafii na Mszy świętej o godz. 12.30, przeżywamy uroczystość prymicji naszego rodaka Ks. Szymona Kapłona, otaczamy prymicjanta naszymi modlitwami i życzymy Mu Błogosławieństwa Bożego na drodze kapłańskiej posługi.

2. Od tej niedzieli nie ma już ograniczeń w ilości osób w kościele. Dlatego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych w tygodniu i w każdą niedzielę dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachowując przepisy dotyczące epidemii. Od tego tygodnia ograniczmy transmisję Mszy świętej przez Internet. W przyszłą niedzielę będzie można uczestniczyć w transmisji Mszy świętych dzieci I Komunijnych z racji tego że nie wszyscy z ich rodzin mogą uczestniczyć w tej uroczystości.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. Cieszymy się ż przyjęcia do posługi ministranta 7 chłopców. Gratulujemy nowym ministrantów i ich rodzicom - życząc im gorliwej służby w naszym kościele.

4 W poniedziałek 1 czerwca - Święto NMP Matki Kościoła – Drugi Dzień Zielonych Świat. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 15.30, 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Modlitwą otaczamy wszystkie dzieci w dzień ich święta - zapraszając ich z rodzicami na Msze święte. Po Mszy o godz. 18.00 będzie próba śpiewu psalmu dziewczynek z klas III, które będą śpiewać na Mszy komunijnej.

5. Pierwsze Nabożeństwo czerwcowe będziemy przeżywać w poniedziałek. O godz. 17.30 adoracja Pana Jezusa zakończona śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45.

6. Próby dzieci przed I Komunią świętą: dzieci z Bukowa i Konar w środę o godz. 16.00, dzieci z Mogilan Klasa III A - we czwartek o godz. 15.30, Klasa III B z Mogilan – w piątek o godz. 15.30. Dzieci na próbę przynoszą świece.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci, młodzieży i dorosłych w te dni od 6.00 do 6.30 rano, od 16.30 do 18.00 po południu. Nabożeństwa w te dni od godz. 17.00. Msza św. w Bukowie we czwartek o godz. 17.00, pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi świętej od godz. 16.30. W sobotę o godz. 17.00 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca w intencji rodzin i dzieci I Komunijnych. Chorych z Panem Jezusem w ich domach odwiedzimy w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

8. Spowiedź dla wszystkich dzieci komunijnych z rodzicami i ich rodzinami w najbliższą sobotę o godz. 15.00 do 17.00. Dorosłych zapraszamy do spowiedzi we czwartek i piątek.

9. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III z naszej parafii przyjmą do swojego serca Pana Jezusa, na trzech Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00, 12.30. To szczególna uroczystość dla naszej parafialnej rodziny. Dlatego naszymi modlitwami otoczmy dzieci i ich rodziny.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Zmiana tajemnic różańca dla Róż w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30. Po Mszach świętych Rada Duszpasterska będzie zbierać ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy rodziców młodzieży z Klas VIII, która 21 czerwca ma przyjąć sakrament bierzmowania. Po Mszy spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym piękny artykuł „ O świętych dzieciach”.

12. Z kalendarza liturgicznego:
Środa 03.06. - św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
Czwartek 04.06. - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

13. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

14. Dziękujemy rodzinom z Bukowa - Południowa strona Drogi za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu naszą świątynię sprzątają i przygotowują rodzice dzieci komunijnych. Dziękujemy parafianinowi Janowi Kucińskiemu z Mogilan za kwiaty do kościoła.

Kraków, dnia 28 maja 2020 r.
Nr 1194/2020

Dekret
o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych

1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 r. odwołuję niniejszym dekret z dnia 28 marca 2020 r., nr 851/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

2. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:
a) osoby w wieku 65 lat i więcej,
b) osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem.
Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

3. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kanclerz Kurii 

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130