1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, w tygodniu na zakończenie adoracji o godz. 17.45. Powoli zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kapliczkach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Od tej niedzieli rozpoczynamy codzienną Nowennę do Ducha Świętego, prosząc o Jego dary. Dzisiaj spotkanie Rady duszpasterskie na plebanii o godz. 18.00.

2. 26 maja - we wtorek naszą modlitwa otaczamy wszystkie nasze kochane mamy z okazji ich święta, dziękując Panu Bogu ich miłość.

3. W najbliższą sobotę 30 maja o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu, nasz rodak diakon Szymon Kapłon przyjmie świecenia kapłańskie. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odprawi w naszym kościele pierwszą Mszę świętą prymicyjną. Jest to szczególna uroczystość i święto całej naszej parafii. Ale z racji epidemii prosimy, aby we Mszy świętej o godz. 12.30 uczestniczyła najbliższa rodzina, zaproszeni goście. Naszymi modlitwami otoczmy naszego rodaku w tym tygodniu kiedy przeżywa tygodniowe rekolekcje przed święceniami.

4. W tym najbliższym tygodniu dzieci z klas III z rodzicami, rozpoczynają duchowe i organizacyjne przygotowanie do I Komunii świętej, która odbędzie się na trzech Mszach 7 czerwca. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

5. Spotkanie dla młodzieży Klas 8, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w najbliższy czwartek 28 maja w kościele na Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, aby omówić przygotowanie do tego sakramentu.

6. W piątek o godz. 18.45 zostanie odprawiona Msza św. Oazowa. Zapraszamy należących do Oazy do uczestnictwa w kościele lub poprzez transmisję.

7. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie pobłogosławienie nowych ministrantów i przyjęcie ich do służby Panu Jezusowi przy ołtarzu. Próba dla chłopców będzie w sobotę po Mszy wieczornej.

8. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej. Artykuły opisujące tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa i nasze przygotowanie na spotkanie w nim w niebie.

9. W kalendarzu liturgicznym:
Wtorek 26. 05. - św. Filipa Nereusza, kapłana
Piątek 29. 05. - św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
sobota 30. 05 - św. Jana Sarkandra, męczennika

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożego Błogosławieństwa.

10. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa cz. II - środek wsi za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 1900 złotych od mieszkańców z tego rejonu, zakupione róże i kwiaty do kaplicy. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00, zapraszamy rodziny z Bukowa – Południowa strona drogi.

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093