1. Przeżywamy już 6 Niedzielę Wielkanocy. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.45 - na zakończenie Adoracji. Dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 12.30. W naszym kościele w modlitwie może już uczestniczyć 80 osób. Pamiętajmy uczestnicząc w liturgii o zachowaniu odległości i założeniu ochronnych maseczek. Powoli zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież z rodzicami. Cieszymy się, że przy kaplicach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej.

2. Już dzisiaj rozpoczynamy w Kościele, w naszej Ojczyźnie i parafii, świętowanie 100-lecia Urodzin św. Jana Pawła II - jednego z największych Polaków. W najbliższy poniedziałek 18 maja, zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa o godz. 17.00, modlitwy różańcowej w intencji Kościoła, rodzin, nabożeństwa majowego i uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do przeżywania tej rocznicy w transmisjach w środkach przekazu – informacje o nich w gablocie parafialnej.

3. Od poniedziałku przez 3 dni będziemy modlić się Litanią do Wszystkich Świętych, o dobre urodzaje w procesji wokół kościoła. W poniedziałek procesja po Mszy porannej o godz. 7.00, we wtorek i środę o godz. 17.30. Ta modlitwa będzie w Kulerzowie - przy kapliczce z krzyżem we wtorek o godz. 18.00., w Kaplicy w Bukowie w środę o godz. 18.00.

4. W piątek zapaszmy na nabożeństwo majowe i Mszę świętą o godz. 18.00 rodziców dzieci z klas III. Po Mszy ważne spotkanie dotyczące I Komunii świętej dzieci.

5. W przyszłą niedzielę Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie Rady duszpasterskiej po Mszy o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej, która tak pięknie opisuje życie św. Jana Pawła II. Wychodząc z kościoła można zabrać pamiątkową książeczkę pod tytułem „ Jan Paweł - Papież Rodziny”, którą zakupiliśmy na ten szczególny Jubileusz. Za złożoną ofiarę składamy Bóg zapłać!

8. W kalendarzu liturgicznym:
Środa 20 maja - św. Bernarda ze Sieny, zakonnika
Czwartek 21 maja - św. Jana Nepomucena, męczennika
Piątek 22 maja - św. Rity z Cassia, zakonnicy

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożego Błogosławieństwa. Bardzo gorąco dziękujemy naszym parafianom Edwardowi i Krzysztofowi Kotaś z Konar, za naprawienie metalowych skarbonek w naszym kościele.

9. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa cz. I - koło drogi na Skawinę za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 920 złotych. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00, zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Kulerzowa cz. II - środek wsi. Dziękujemy nowożeńcom Magdalenie i Pawłowi Szetnerowi za przystrojenie kwiatami ołtarza.

10. W tym tygodniu zmarła śp. Marianna Gałaś z Mogilan, polecamy modlitwie „Dobry Jezu..”

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894