1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach świętych w adoracji, uwielbiamy Pana Jezusa Zmartwychwstałego obecnego w Najświętszym sakramencie. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30. W tygodniu Adoracja o godz. 17.30 zakończona o godz. 17.45 - nabożeństwem majowym a o godz. 18.00 Msza święta. Cieszymy się, że przy kaplicach w naszych wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego w naszych rodzinach.

2. Z racji przepisów o epidemii, w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 47 osób. Prośmy o zachowanie odstępów i założenie maseczek ochronnych.

3. W najbliższą piątek - 8 maja kleryk Mateusz Hajduga, który był w naszej parafii na duszpasterskiej praktyce, otrzyma w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu na Mszy o godz. 9.00. Polecajmy kleryka w naszych modlitwach Panu Bogu.

4. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej.

5. Dziękujemy rodzinom z Rejonu Podbudów cz. I za sprzątanie kościoła i ofiarę 350 zł. na budowę Kaplicy. Na sobotę zapraszamy do sprzątania rodziny z Rejonu Podbudów cz. II od p. Łukasik do p. Szewczykowskich.

6. W kalendarzu liturgicznym:

04. 05. - św. Floriana, męczennika
05. 06. - św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
06. 05. - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
08. 05 - Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

7. Wszystkim przeżywającym imieniny w tym tygodniu życzymy łask Bożych i opieki świętych patronów.

8. Zmarli: śp. + Adam Góra z Konar; śp. Adam Gadocha z Konar; śp. Stanisława Sroka z Chorowic; śp. Franciszek Strzebiński z Chorowic – „Dobry Jezu…”

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088