1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Zachęcamy, aby w tym tygodniu w naszych rodzinach przeczytać fragment z Ewangelii św. Mateusza.

2. W naszym kościele może uczestniczyć 46 osób. Drugie tyle może uczestniczyć stojąc wokół kościoła. Komunia Święta będzie udzielana przy wejściu do kościoła.

3. Rozpoczęcie Nabożeństw majowych w czwartek o godz. 17.45 w czasie uroczystej procesji. Nabożeństwa majowe w tygodniu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:45. Zapraszamy do odprawiania tego nabożeństwa w naszych rodzinach lub przy kapliczkach.

4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie kościoła. W przyszłą niedzielę rada duszpasterska nie będzie zbierała ofiar na budowę kaplicy. Można je wpłacać na konto parafialne.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi
w czwartek i piątek w godzinach od 6.00 do 6:30 oraz od 16.30. do 18.00. Księża Spowiadają
w zakrystii, w kancelarii i w salce pod nową plebanią. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy
w sobotę od godz. 9.00. W sobotę o godzinie 17:00 różaniec w intencji rodzin.

6. W przyszłą niedziele po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny. Dodatkowa Msza Święta o godzinie 12:30 sprawowana będzie w intencji Strażaków z Mogilan i Konar. W Bukowie o godzinie 8:30 Msza Święta w intencji Strażaków z Bukowa i Kulerzowa. Nabożeństwo majowe w niedzielę o 16.30. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi na naszych domach w te pierwsze majowe dni. To wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

7. W przyszłą niedzielę nie odbędzie się zmianka tajemnic różańca. Odmawiamy te same tajemnice szczególnie prosząc przez wstawiennictwo Matki Bożej o zachowanie nas od epidemii i potrzebne łaski dla naszych rodzin.

8. Od środy rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława. Po porannej Mszy Świętej Nabożeństwo do Michała Archanioła.

9. W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo:
• Wtorek – św. Joanny Beretta Molla – patronki rodzin i kobiet w stanie błogosławionym
• Środa – św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy
• Piątek – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy
• Sobota – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – przeniesiona z niedzieli.
Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i urodziny życzymy opieki ich patronów.

10. Po miesięcznej przerwie powracamy do sprzątania i troski o naszą świątynię. W sobotę od godziny 8:00 zapraszamy rodziny Podbuków cz. 1 od ul. Skawińskiej do Państwa Kłyś.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895