1. Przeżywamy już trzecią niedziele naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-Godzinnego Nabożeństwa, przygotowującego nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej Boga Miłosiernego za nasze grzechy czasu karnawału. Do tej modlitwy zapraszamy: 9.30 do 12.00 - Kaplica w Bukowie
8. 30 - Konary
12.00 - Żary
13.00 - Za Górą, ul. Celiny i Osiedlowa
14.00 - Od Agronomówki do bloków i od kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.00 - Świecki Zakon św. Franciszka
16.00 - Oaza, młodzież Szkół Średnich, pracująca, studiująca i pozostałe grupy modlitewne

2. W naszej parafii modli się z nami i głosi Słowo Boże Ojciec Franciszkanin Robert Pyłypczuk z Żytomierza na Ukrainie. Dziękujemy mu za obecność. Wychodząc z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę na utrzymanie Seminarium i kształcenie kleryków. Bóg zapłać!. W poniedziałek 24. 02. po Mszach świętych Nowenna do Św. Bartłomieja Apostoła.

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 26 Lutego - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zapraszamy we środę na Msze święte w Mogilanach o godz. 6.30, 9.00, 15.30 i 17.30 oraz w Bukowie o 16.30. Ofiara złożona na tacę to „Jałmużna wielkopostna” dla potrzebujących, którą przekażemy grupie charytatywnej. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 - 60 rokiem życia.

4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w Piątek – rano po Msza świętej o 6.30, po południu o godz. 17.00 dla dzieci i rodziców. Msza św. 17.30, po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. W niedzielę to nabożeństwo po Mszy o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. W najbliższą Sobotę 29.02. Ks. Dziekan Piotr Klóska, w czasie Mszy św. o godz. 10.00 udzieli błogosławieństwa 40 nowym lektorom z naszego Dekanatu - zapraszamy rodziny i chętnych. Dziękujemy Piekarni z Włosani za dar drożdżówek w czasie Kursu. W tym dniu będzie po Mszach Nowenna przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – zapraszamy tych którzy przyjęli Szkaplerz św. Michała.

6. Dziękujemy za ofiary składane na ręce członków Rady duszpasterskiej i wpłacone na konto parafialne na budowę Kaplicy na cmentarzu. W pierwszą niedzielę lutego zebraliśmy 8 090 złotych. Po wykonaniu badań geologicznych mamy pozytywną decyzję, aby można było wykonać projekt budowlany Kaplicy. Obecnie trwają prace nad projektem. Modlimy się Błogosławieństwo Boże dla składających ofiary. W przyszłą niedzielę można złożyć ofiarę na Kaplicę.

7. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Mogilan z ul Kwiatowej i ul. Zakopiańskiej do Rynku., za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę z rejonu 270 złotych. Na sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Mogilan z Parkowego Wzgórza.

8. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie wprowadzające nas w Okres Wielkiego Post.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894