1. Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego. Dziękujemy za dar tego sakramentu na mocy którego staliśmy się Dziećmi Bożymi. Sakramentu chrztu świętego w naszej parafii - uroczyście udzielamy w czasie Mszy świętej w drugą niedzielę i w ostatnią sobotę miesiąca. Z ważnych przyczyn udzielamy tego najważniejszego sakramentu poza Mszą świętą. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

2. W najbliższy czwartek 16 stycznia Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i dzieci które maja się urodzić.

3. W najbliższy piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 17.30 połączona z Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w ostatnim miesiącu.

4. Trwają w naszej parafialnej rodzinie doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana „Kolęda”. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, naszych rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za życzliwość i gościnę w waszych domach. Prosimy, aby otworzyć bramkę jak nie ma domofonu, albo wyjść przed księdza. Nieraz trudno nam trafić do właściwego wejścia.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła parafianom z Mogilan – Podedworze cz. II i ofiarę 50 złotych. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Mogilan – ul. Mogilańska cz. I do numeru 41 z ulicą Stromą.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy z pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Gościu niedzielnym o chrzcie świętym i jego darach.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:
Piątek 17.01. - św. Antoniego, opata

8. Życzymy wszystkim błogosławieństwa i opieki Bożej w nowym tygodniu.

9. W minionym tygodniu zmarli: śp. Sławomira Paciorek z Bukowa i śp. Józef Sternalski z Mogilan. „Dobry Jezu...”

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116