1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Stycznia. Po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc i rok.

2. W Poniedziałek 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, którzy przybyli, aby złożyć Jezusowi pokłon i opowiedzieć innym o Jego Narodzeniu. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy szli wokół kościoła w Orszaku Trzech Króli z koronami na głowie. Szkoła w Mogilanach – kolor koron złoty, w Bukowie – niebieski, w Konarach – czerwony. Dziękujemy wszystkim, którzy zrobią korony dzieciom, młodzieży i dorosłym. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Składka Trzech Króli przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie grała kolędowy Orkiestra z Włosani.

3. Dziękujemy Kolędnikom misyjnym z Bukowa za odwiedziny w domach i zebrane ofiary od życzliwych parafian, na dzieci z Afryki – Tanzanii. Grupa kolędników z Bukowa zebrała 612 złotych. Bóg zapłać! dzieciom, młodzieży i paniom opiekunkom grupy: Agnieszce Turek, Katarzynie Mrowiec, Annie Żmuda. Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli kolędników w domu i złożyli ofiarę.

4. Najbliższa Niedziela 12.01. - to Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. o godz. 12.30, z udzielaniem sakramentu chrztu świętego nowonarodzonym dzieciom. Spotkanie liturgiczne dla rodziców dzieci które przyjmą chrzest 12 stycznia w poniedziałek po Mszy wieczornej.

5. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący do domu kapłana z modlitwa i Błogosławieństwem Bożym, daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy wizytę duszpasterską w duchu bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Harmonogram jest w gablocie parafialnej i można również znaleźć na stronie internetowej parafii.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podedwórze cz. I, za liczne sprzątanie naszej świątyni i ofiarę 160 złotych. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do troski o Kościół rodziny z Mogilan – Podedwórze cz. II.

7. Zapraszamy do zakupienia prasy katolickiej, pięknie opisującej tajemnicę Trzech Króli.

8. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na ten nowy Tydzień.

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112