1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęceniem medalików dzieciom z Klasy III. Msza chrzcielna o godz. 12.30. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz.16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie.

2. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 poznając życie Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem dla naszej parafii będzie w Sobotę – 21 Grudnia. Dokładny program będzie podany za tydzień.

4. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przed kościołem u ministrantów świecy małej - 6 zł., i świece duże - 12 zł.- można pobrać na stoliku przy ołtarzu św. Franciszka. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka, odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: św. Bartłomieja i Słowiańskiej za sprzątanie kościoła i ofiarę – 420 złotych. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Krakowskiej, Sportowej, Nowej

6. Spotkania do bierzmowania w grupach we wtorek Klasy - VIII o godz. 16.30 lub 18.30; czwartek - Klasy VII o godz. 16.30 lub 18.30.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Bardzo cenne artykuły o przeżywaniu świętego czasu Adwentu i Niepokalanym Poczęciu Maryi.

8. Zachęcamy do udziału w XIX edycji Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Szopki można składać do 11. 12. od godz. 9.00 – 15.00 w starym Kościele w Sieprawiu. Szczegóły strona internetowa www.turystycznapodkowa.pl.

9. W najbliższy wtorek 10 grudnia o godz. 11.00 będzie poświęcenie odnowionej kamiennej Kapliczki w Kulerzowie przy posesji Państwa Bularz. Zapraszamy mieszkańców.

10. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Poniedziałek 09. 12. - św. Jana Diego, któremu Matka Boża ukazała się w Guadalupe.
Czwartek 12.12. - Matki Bożej z Guadelupe.
Piątek 13.12. - św. Łucji, dziewicy i męczennicy Sobota 14.12. – św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

11. Wszystkim życzymy opieki Maryi Niepokalanej i świętych patronów w nowym tygodniu Adwentu. Podziękowanie dla Kazimierza i Zbigniewa Papież z Chorowic za montaż osłon nad drzwiami kościoła, Bartłomiejowi i Janowi Surówka, za renowacja kamienia – pomnika przy kościele, Krzysztofowi Karskiemu, za posadzenie krzewów przy plebanii, rodzinom Niedbała i Papież za troskę o Kapliczkę św. Walentego przez całe lato. Arkadiuszowi Ożóg z Bukowa, za rozgarnięcie ziemi na cmentarzu.

12. Zmarli w minionym tygodniu śp. Stanisław Lalewicz, z Kulerzowa, śp. Józef Szczurek z Mogilan, jego pogrzeb w poniedziałek – o godz. 13.00 Różaniec o 13.30 Msza św. „Dobry Jezu…”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088