1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą i w Kościele - „III Światowy Dzień Ubogich”. Grupa Charytatywna do puszek przed kosciołem zbiera ofiary na biednych. Dziękujemy za ich działalność w parafii i zapraszamy do tej grupy chętne osoby. Prośmy o zgłaszanie w parafii osób samotnych i potrzebujących pomocy. Na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Dzieło Papieskie w październiku i Kościół Prześladowany. Zebraliśmy 3500 złotych

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa i Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 15 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

4. W naszej parafii był duszpasterzem Ks. kan. Kazimierz Tulik. W tym roku przeżywa 50 rocznicę kapłaństwa. W zakrystii można zabrać pamiątkowe obrazki z Jego Jubileuszu.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi Królowi naszych serc. Po Mszach świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Koncert Cecyliański – „ Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne, Ave Maria z różnych stron świata”. Wykonywane przez Krakowski Zespół Kameralny.

6. Prosimy, aby zabrane do naszego domu pisma katolickie służyły pogłębianiu wiary. Artykuły „o biednych, którzy są twarzą Boga”. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

7. Podziękowania rodzinom z Mogilan – ul. Cichej, Świątnickiej, Kolberga, za sprzątanie kościoła i ofiarę 200 złotych. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od godz. 8.00 rodziny z Mogilan – ul. Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego

8. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła w:
Poniedziałek 18. 11. – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Wtorek 19.11. - bł. Salomei, zakonnicy.
Środa 20.11. - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
Czwartek 21.11 - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Piątek 22. 11. - św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji Chóru „Mogilanum”, Organisty - Pana Marka, naszej scholii dziecięcej i młodzieżowej, o opiekę świętej Cecylii ich patronki.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

W minionym tygodniu zmarli: śp. Anna Chrobak, z Myślenic, Kazimiera Kaczor, z Kulerzowa – „Dobry Jezu…”

618831
Dzisiaj: 324
Wczoraj: 194
Ten miesiąc: 2,830