1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynie przez modlitwę i składane ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Ostatni Różaniec misyjny o godz. 16.30, o 17.00 Msza święta z pożegnaniem Cudownej Figury św. Michała Archanioła. Możliwość spowiedzi świętej codziennie rano od godz. 6.00, popołudniu od godz. 17.00. W naszej parafii kończymy święty czas Misji parafialnych i Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła. Dziękujemy Panu Bogu za dar pięknej pogody i za dar misjonarzy Ks. Antoniego, Stanisława i brata Andrzeja, którzy pomogli nam przeżyć ten święty czas łaski Bożej, odkrywając piękno wiary i miłości. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczyli w misjach szczególnie służbie liturgicznej panu kościelnemu, organiście, niosącym Figurę św. Michała, naszym Ochotniczym Strażom Pożarnym, władzom samorządowym, radnym powiatowym i gminnym z Panem Wójtem Piotrem Piotrowskim z małżonką. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na ostatnie Nabożeństwa różańcowe do czwartku o godz. 17.30.

2. W Piątek 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz.14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić przy czterech stacjach, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych i poświęcenie Figur nowych Aniołów. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież. Na cmentarzu 1 Listopada będzie kwesta na nowe Anioły i utrzymanie tego świętego miejsca. Z racji I piątku - adoracja Pana Jezusa od godz. 16.30 o 17.00 Mszą świętą.

3. W Sobotę 2. 11. – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – z procesja wokół kościoła. Po południu o godz., 16.30 i 18.00; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/. Adoracja od godz. 17.00 – Różaniec za zmarłych, prowadzą Róże, Msza św. o godz. 18.00. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę grudnia.

4. Od piątku do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie 15 minut przed Mszą św. modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych. Do 8 listopada po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy za składane ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 10 430 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

6. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności i modlitwie za zmarłych. W Gościu niedzielnym – film o św. Bernadecie. Gazety kosztują 6 zł.

7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Poniedziałek 28.10. – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Adam Żmuda z Kulerzowa. „Dobry Jezu...”

 

 

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113