1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami. „Bóg zapłać!” za ofiarę składaną dzisiaj na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła. Uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej Archidiecezji i Miasta Krakowa. W naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte. Witamy księży Michaelitów: Ks. Antoniego i Ks. Stanisława, których Pan Jezus posyła, aby pomogli nam pogłębić wiarę. Nabożeństwo Różańcowe na rozpoczęcie Misji dzisiaj o godz. 20.00. Dzisiaj w Kaplicy w Chorowicach – Msza św. o godz. 10.00. Zapraszamy do licznego udziału w Misjach, dzieci, młodzież i dorosłych. Kto jeszcze nie zabrał zaproszenia na Misje może to uczynić dzisiaj.

2. Dzisiaj we wszystkich parafiach, także i w naszej, trwa liczenie wiernych – uczestniczących we Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Na Sumie o godz. 11.00 odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga..”. Przypominamy o zmianie czasu. Msze św. w przyszłą niedzielę według zmienionego czasu. Na Mszę św. o godz. 9.30 - zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież a nawet dorosłych do stworzenia „Korowodu Świętych” – przebrania się w strój ulubionego przez nas świętego, którego chcemy naśladować w naszym życiu, nauczyć się kilka informacji z życia świętego.

4. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Do troski o groby, zaniesione kwiaty, zapalonych zniczy dodajmy dar naszej modlitwy. Po Mszach św. i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. W tym roku zapraszamy na uroczystą Mszę św. za zmarłych, która będzie odprawiona 1 Listopada – w Piątek na cmentarzu o godz. 14.00, połączona z procesją i na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00 na cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów - został podstawiony drugi kontener. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu.

5. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Łobzów część I za sprzątanie świątyni. Bóg zapłać!. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

6. Z kalendarza Liturgicznego w:
Wtorek 22. 10. - wspomnienie św. Jana Pawła II – Odpust w Bukowie o godz. 18.00 Msza święta o 17.30 – Różaniec.

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895