1. Przeżywamy w Kościele XVII Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie - Choćmy” nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za Jego święte życie i okazją do Jego naśladowania w naszym życiu. . „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe i Procesja Fatimska o godz. 16.30, Msza święta po nabożeństwie. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II - 22 października we wtorek, o godz. 17.30 różaniec o godz. 18.00 Msza św. odpustowa w Kaplicy w Bukowie.

2. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii. Dziś modlimy się w intencji naszej Ojczyzny w dniu wyborów parlamentarnych.

3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, ze szkół i przedszkoli, katechetami, pracownikami, będziemy się modlić na Nabożeństwie Różańcowym w poniedziałek o godz. 17.30 i na Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanie.

4. 16 października w środę na Różańcu i Mszy św. będziemy dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II, w 41 rocznicę Jego wyboru na Papieża i modlić się za rodziny naszej parafii. W tym dniu rozpoczęcie Nowego Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mogilanach - na Mszy świętej o godz. 15.30.

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 - rozpoczniemy Misje Parafialne – będą głoszone przez księży Michaelitów. W Kaplicy w Chorowicach w przyszłą - niedzielę 20 października - Mszę św. o godz. 10.00. Możemy zabrać do domy zaproszenie i program Misji. Wszystkich zapraszamy do licznego uczestnictwa w Misjach.

6. Powoli zbliża się miesiąc Listopad. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne, pospieszmy z pomocą i modlitwą naszym bliskim zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich życia, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach Świętych. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk i podanie przed którą Mszą św. chcemy się za nich modlić.

7. Porządkując groby zmarłych, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Plastik, szkło składajmy do kontenera a części organiczne zabierzmy ze sobą. Koszt wywozu kontenera to 900 złotych. Przypominamy o ofiarach na utrzymanie cmentarza składanych na 20 lat. Na grobach zaniedbanych będziemy robić nowe groby, aby uporządkować to święte miejsce.

8. Składamy podziękowanie naszym parafianom Podstyr cz. II ul. Jaśminowa i Widokowa, za sprzątanie kościoła i ofiarę 200 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. W sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – rejon Łobzów część I.

9. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: „Gość niedzielny”, Niedziela.

W TYM TYGODNIU w LITURGII WSPOMINAMY W:
Wtorek 15.10. - św. Teresy z Avila, zakonnica i doktor Kościoła.
Środa 16.10. - św. Jadwigi Śląskiej
Czwartek 17.10. - św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika
Piątek 18.10. - święto św. Łukasza Ewangelisty, lekarza – patrona służby
zdrowia. Do prowadzenia Różańca i na Mszę św. zapraszamy pracowników służby zdrowia z naszej parafii. Po Mszy spotkanie na plebanii – zapraszamy.

 

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092