1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Codzienne przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła modlimy się o dobre przeżycie Misji Świętych, które będziemy przeżywać od 19 do 27 października.

3. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podstawowej wzwyż zapraszamy na przygotowanie w soboty o godz. 10.00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę ministranci i lektorzy mają spotkania formacyjne w soboty o godz. 9.00. Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o godz. 9.00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw. „Oazy”, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 18.00.

4. We wtorek 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i wieczornej zapraszamy na comiesięczną Nowennę do Św. Bartłomieja.

5. W najbliższą sobotę 28 września będziemy przeżywać X Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszam Zelatorki, Zelatorów i należących do Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza święta o 12.00. Dokładne informacje na planszy w gablocie parafialnej.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan z ulic; Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej numery nieparzyste do Wiaduktu, za sprzątanie kościoła i ofiarę 140 złotych. Na sobotę do troski o kościół na godzinę 8.00 prosimy rodziny z Mogilan z ulic; Świątnicka numery parzyste, Myślenicka do państwa Zapotocznych.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek -23.09. - św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika, modlimy się o możliwość
relikwii świętego w naszym kościele.
Środę - 26.09. - Świętych męczenników Kosmy i Damiana.
Czwartek - 27.09. - Św. Wincentego a Paulo, kapłana.
Piątek - 28.09. - Św. Wacława, męczennika

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + śp. Andrzej Surówka z Bukowa, Maria Knapek z Krakowa, Stanisław Papież z Mogilan, Janina Karska z Mogilan. „Dobry Jezu…"

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088