1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie Matki Bożej – Bolesnej. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady duszpasterskiej.

2. W poniedziałek 16. 09. zapraszamy po Mszach św. na Nowennę do Św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, dzieci, młodzieży, wychowawców. Przeżywamy od tej niedzieli „Tydzień modlitw o dobre wychowanie” pod hasłem – „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.

3. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (40 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (9 rocz.) – Msza św. dzisiaj o godz. 17.00.

4. We wtorek modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. To dzień imienin Księdza wikariusza Roberta, życzymy Mu wiele Bożych łask i opieki św. patrona. Słowa życzeń kierujemy do kleryka Mateusza, który imienny obchodzi w sobotę, aby jego patron wypraszał mu wiele darów w przygotowaniu do kapłaństwa.

5. W środę - 18 września - przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 - dzieci i młodzież z wszystkich klas, ze szkół średnich i studiującą w tym „Oazową”. Rozpoczniemy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania klasy: 6,7,8 i do I Komunii świętej klasy 3. Po tej Mszy świętej odbiór deklaracji i indeksów dla przygotowujących się do I Komunii św. i bierzmowania- zapraszamy także rodziców dzieci i młodzieży.

6. 20 września w piątek po Mszy porannej o godz. 6.30 i 18.00, będziemy się modlić Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Na wieczornej Mszy św. modlimy się za zamarłych wypominanych – zapraszamy rodziny, które pożegnały swoich bliskich w tym miesiącu. Zachęcamy do składania przy ołtarzu próśb i podziękowań.

7. We wtorek 17 września, przypada 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o poległych za Ojczyznę na Wschodzie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10. 00 Msza święta w Kaplicy w Chorowicach.

9. Od przyszłej niedzieli codzienne będziemy w modlitwie prosić o dobre przeżycie Misji Świętych w naszej parafii. Będą trawy od 19 do 27 października. Będą je głosić Księża Michaelici.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Celiny i Osiedlowej, za posprzątanie kościoła i ofiarę 500 zł.. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulicy: Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej – numery nieparzyste do Wiaduktu. Kto nie może uczestniczyć w sprzątaniu może złożyć ofiarę.

11. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – „Krzyż cię kocha.”

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek 16.09. - św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskup - męczenników
Wtorek 17.09. - św. Roberta Bellarmina, biskupa
Środa 19. 09. - św. Januarego, biskupa i męczennika
Czwartek 20. 09. - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i męczenników z Korei
Sobota 21. 09. - św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

13. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy Opieki świętych patronów.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896