1. Dzisiaj 23 Niedziela Zwykła. Święto Narodzenia Maryi – Matki Bożej. Po Mszach świętych poświęcenie ziarna do siewu. Nieszpory o godz. 16.30. Uroczystości odpustowe w Gaju. Duchowo jednoczymy się z Rodzinami naszej Diecezji Pielgrzymującymi do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

3. W piątek 13.09. Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 po procesja wokół kościoła z Figurą M. Bożej Fatimskiej i Różaniec.

4. 14 września - będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu z całej Polski pielgrzymi będą modlić się we Włocławku na Lotnisku – „Narodowa Modlitwa pod Krzyżem”, o łaskę wiary w naszej Ojczyźnie. W naszej parafii zapraszamy na Różaniec w tej intencji o godzinie 17.30. Po Mszach świętych ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

5. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do zaangażowania duchowego w różnych wspólnotach naszej parafii. Do nich należą, wspólnoty młodych: Ruch Światło - Życie /tzw. Oaza/, Liturgiczna Służba Ołtarza: ministranci i schola. Ministranci mają spotkania w sobotę godz. 9,00, kandydaci na ministrantów, których serdecznie zapraszamy od klasy III wzwyż o godz. 10,00, dzieci do scholii o godz. 10.00. . Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym, w którym w tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię św. Łukasza. Spotkania w 2 i 4 Środę po Mszy świętej wieczornej w salce na nowej plebanii. Zapraszamy do Róż Żywego Różańca i Oazy Rodzin, Świeckiego Zakonu św. Franciszka, Chóru parafialnego Mogilanum.

6. W przyszłą niedzielę w Kaplicy w Chorowicach - Msza święta o godz. 10.00.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać! rodzinom z Mogilan – ul. Zagórska, Mazurka, Myślenicka za sprzątanie kościoła w tym tygodniu ofiarę 100 złotych i kupione kwiaty. Do troski o kościół w sobotę prosimy rodziny z Mogilan – ulice: Celiny i Osiedlowa.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską o godz. 18.00.

10. W liturgii wspominamy:

Poniedziałek - 09. 09. - bł. Anieli Salawy z Sieprawia
Wtorek - 10. 09. - św. Piotra Klawera, kapłana.
Czwartek - 12.09. - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
Piątek - 13. 09. - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

11. W tym tygodni pożegnaliśmy śp. Wiesław Kapela z Mogilan . „Dobry Jezu ….”.

12. Bardzo prosimy, aby robiący na cmentarzu pomniki, czy nagrobki, aby zachowali odległość od innych grobów z każdej strony i porządek na sąsiednich grobach. Jeżeli ktoś zrobi za wielki grobowiec - uniemożliwiając dojście do sąsiednich grobów, będzie zobowiązany przez parafię do rozebrania takiego grobowca, czy pomnika.

 

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128