1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na nowy miesiąc. Zmiana tajemnic Różańca w Żywych Różach, po Mszy o godz. 7.30. Nieszpory o godz. 16.30. Dzisiaj przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, modlitwą otaczamy naszą Ojczyznę i tych którzy jej bronili i oddali życie.

2. Dziękujemy rodzinom, które na ręce Rady duszpasterskiej składają ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!, rodzinom, które składają ofiary również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie.

3. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku o godz. 6.30 i 18.00.

4. W środy będziemy modlić się w sposób uroczysty Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 6.30 i o 18.00. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego rok szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli na Mszy świętej w poniedziałek 02.09.: Mogilany – godz. 8.00; Buków – Kaplica, godz. 8.30; Konary w Szkole o godz. 8.30.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci z klas IV przeżywających I Piątki, młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Spowiedź we czwartek od godz. 16.30. w Bukowie spowiedź o 16.30 o 17.00 - Msza święta, w piątek rano o godz. 6.00, po południu o godz. 16.00. Adoracja Pan Jezusa od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. Zapraszamy poszczególne grupy do modlitwy. Chorych z Panem Jezusem w domach odwiedzimy w sobotę 7 września od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta. Liturgiczne przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek przed chrztem po Mszy o godz. 18.30.

8. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodzin Mogilany – cz. Skrzyszów i Działy za sprzątanie kościoła. Do troski o kościół w tym tygodniu prosimy rodziny z Mogilan, ul. Zagórska, Mazurska, Myślenicka

9. W przyszłą niedzielę XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa.

10. Dzięki ofiarności wszystkich Was – Parafian uczestniczących we Mszach świętych, udało się założyć panele fotowoltaiczne do produkcji prądu potrzebnego w kościele i na plebanii. Produkcja prądu na plebanii trwa od 2 miesięcy, czekamy na zmianę liczników w kościele. Można te instalacje zobaczyć na dachu plebanii i w ogrodzie za plebanią. Trwają prace renowacyjne przy kaplicy w Chorowicach. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

11. Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom życzymy błogosławieństwa w nowym roku szkolnym i katechetycznym

12. W liturgii wspominamy:
Wtorek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895