1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Kan. Tadeusza Tokarza, proboszcza z Osielca za modlitwę i przewodniczenie tej Uroczystej Sumie i świętowaniu z nami 25 - tej rocznicy kapłaństwa. Ks. Bartłomiejowi Bartosik, za głoszone Słowo Boże i pomoc w czasie wakacji. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana - prał. Piotra Kluski z Sieprawia.

2. Bóg zapłać! składamy: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, chórowi Mogilanum z panem organistom, zespołowi Mogilnie, naszym strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Księżom Robertowi, Karolowi i Marcinowi, Pani Beacie - katechetce przygotowanie tej uroczystości. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom. Dziękuję mieszkańcom z Konar cz. Spółdzielnia pod Figurą – Glinik, za liczne sprzątanie kościoła i kwiaty zdobiące boczne ołtarze i ofiarę 600 zł., nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. Dziękujemy za piękny wieniec dożynkowy Kulerzowa, tym którzy wykonali konstrukcję, kobietom za uwicie, za kosze z warzywami, owocami i wieńce z innych wiosek. Władzom samorządowym naszej Gminy z panem Wójtem Piotrem z małżonką, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie i za to niech obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza o godz.17.00. W tym tygodniu Msze św. poranne o godz. 7.00.

3. Dziękujemy za ofiary zebrane w sierpniu – 9 200 zł., wpłacającym na konto, na Kaplicę na cmentrzu. Prosimy parafian o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na ten cel w przyszłą niedzielę. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie w każdą środę.

4. W sobotę Pielgrzymka grup modlitewnych: Oazy, Lektorów, Ministrantów, uczestniczących w rekolekcjach w wakacje, Oazy Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd z Rynku o godz. 8.00. Zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn.

6. Na sobotę od godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Mogilan cz. Skrzyszów i Działy.

7. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego, Źródło, Niedzielę.

8. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
26. 08. - Uroczystość M. Bożej Częstochowskiej – zawierzenie każdego z nas Maryi.
Różaniec w intencji rodzin i naszej Ojczyzny o godz. 17.30.
27.08. - św. Moniki
28.08 - św. Augustyna , biskupa i Doktora Kościoła
29.08. - Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Wszystkim przeżywającym imienny życzymy opieki świętych patronów.
Pogrzeb + śp. Jadwigi Gontarz, która mieszkała u syna w Konarach, we wtorek – Msza o godz. 13.00, Różaniec o 12.30 – „Dobry Jezu…”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088