1. Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W tygodniu Msza święta o godz. 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja.

2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Mogileńskim Wierchom, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać! Szafarzom Komunii świętej, Służbie liturgicznej - lektorom, ministrantom. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi Parafialnemu. „Dziękujemy”! parafianinowi Józefowi Papieżowi z braćmi z Kulerzowa za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenie trasy procesji.

3. We Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Poświęcimy wianki i zioła. Dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i małą słodką niespodziankę.

4. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

5. W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. adoracją i modlitwą Różańcową. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże prowadzenie różańca na jego zakończenie nabożeństwo czerwcowe.

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

7. W kalendarzu liturgicznym:
Poniedziałek 24.06. - Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela
Środa 26.06. - św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
Sobota 29.06. - Uroczystość św. Piotra i Pawła, apostołów

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy rozpoczęli czas wakacji.

9. Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Droga na Radziszów za sprzątanie kościoła. Nowożeńcom za kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 8.00 do troski o kościół rodziny z Włosani - część I - ulica Łobzowska.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088